View Single Post
Staro 02.07.2019., 08:42   #11
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
@trex: sto znaci 'ubrzano'? Koliko ce kartica koja ja rudarila 1 godinu, a bila ispravno hladjena, krace trajati od one koja 'sjedi' u ladici? Kolika je sansa da ce krepnuti prije te u ladici nakon 3 godine?
To ti nitko ne može reći jer ovisi o puno parametara.
Od kvalitete proizvodnog procesa proizvođača, osjetljivosti pojedinih elemenata na PCB-u, broja elemenata na PCB-u, vlage u zraku do faktora sreće (svaka kartica od istog modela istog proizvođača je drugačija zbog toga - silikonski wafer na rubovima je manje kvalitetan i manje savršen od sredine)
Taman i da postoje neka ospežnija istraživanja o pouzdanosti pojedinih modela/generacija rezultati ne bi vjerojatno išli u korist nikome od proizvođača, pa tom logikom ne bi niti pustili rezultate u javnost.
Pojedine će riknuti još unutar garantnog roka, dok će neke druge raditi možda još godinama nakon isteka garancije.
Naravno, ako ima garanciju koja te zadovoljava - kupi, ali nemoj se hvatati za glavu ako ti rikne kada garancija izađe.
Što se mene osobno tiče, kupio bih takvu grafu samo u slučaju da mi je super cijena i da ima dosta garancije. Po meni nije pretjerano dati niti 20-30 posto više za grafu koja nije rudarila.
trex je offline   Reply With Quote