View Single Post
Staro 11.06.2019., 07:27   #3843
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 108
Meni više nije važno, kupio sam ga. Opet ne moraš ga otvoriti da saznaš što je unutra. Moj odabir za to je HWinfo u portable verziji. Svog nisam otvarao jer mi napiše model diska, a search otkrije da je 2,5'.

Cijena je i mene čudila, mislio sam da nije refurbished verzija. Rekao bih da nije radi naljepnice odozdo gdje je datum proizvodnje 19/03/10 dakle pred 3 mjeseca. Ima osvjetljenu tastaturu što raniji modeli nisu imali (žalili se ljudi u recenzijama), tako da vjerujem naljepnici (koliko god ju bilo trivijalno naljepiti).

Zasada jedini manji problem je crni ekran kod početne instalacije linuxa (više vrsta) a za koji postoji rješenje, a javlja se kod Ryzen ploča.
Nepostojanje RJ45 za žičanu mrežu (staviš USB na LAN adapter) u kombinaciji sa svega 2 USB utora možda me zasmeta u budućnosti.
Ugrađeni WiFi radi ali ne briljira: ping od 19 do 180 u sobi s routerom ali ne uvijek tako. U većoj udaljenosti brzina nestabilna oko polovice maksimalne, dok (pra)stari AirLive1600usb daje stabilan maksimum. Ne znam što je uzrok, biraj: smještaj interne antene, metalni poklopac ekrana, driver wifi kartice, powersaver postavke W10, jeftini HW same ugrađene kartice?

Zadnje izmijenjeno od: sivonja. 11.06.2019. u 07:59.
sivonja je offline   Reply With Quote