Tema: Gramofoni
View Single Post
Staro 27.05.2019., 00:42   #59
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kacmo kod toga, moj ćaća ima tonu ploča ali više nema gramofona. I ono kaj je najgore, na jednom disku ima sve te ploče (od čega je 90% u FLACu) ali svejedno bi možda zavrtio koju

Je li ima kakav gramofon vrijedan spomena u nas a da ne košta miljon kuna?

Sent from S7 Presidency Phone
Slušati digitalno i staviti LP na tanjur i "zavrtiti ga" nije isto. Postoji određeni ritual kod sviranja LPa, kao i sva ona petljanja i podešavanja koja jednostavno ne postoje sa digitalnim oblicima. Vjerojatno i razlog (ili barem, jedan od) zbog kojeg se LP vratio natrag. Ali je zato vrlo zahvalan i ugodan hobi, barem je meni osobno

E sad, gramofon... To ti je zaguljeno pitanje. Koliko si spreman potrošiti? 100-200 kn? 500-1000? 2000-5000? Svaka od ovih grupa ti nudi određeni izbor, kako kupovinu polovnog preko Njuškala (za 200, 300kn), tako i kupovinu novog.

Ja sam recimo svoj LP-120 platio 1999kn, bio je tad na nekoj zimskoj akciji, iako je u to vrijeme koštao 2,700 u redovnoj prodaji. Dosta ljudi, pogotovo audiofila poludi kad se spomene ime LP-120 i odmah vele "baci jeftino kinesko smeće, kupi Technics SL-1200", međutim zaboravljaju pritom napomenuti kako najjeftiniji primjerak u SOLIDNOM stanju (dakle, da ne zahtjeva naknadna ulaganja) košta između 4000-5000kn. Polovni, a ako želiš novi, možeš ga naručiti iz Njemačke za oko 11, 12,000kn (možda čak i više).
  Reply With Quote