View Single Post
Staro 07.03.2019., 13:26   #16
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Imam obrt u sustavu dobiti zadnjih 6 godina, i odgovorno ti tvrdim da je obrt sranje.

Ove stvari koje sugeriraš čovjeku, da sam vodi knjige su po meni čisti recept za propast i masnu kaznu od inspekcije/porezne.
Nije točno da obrt nema obveze oko zaštite na radu, čim imaš zaposlenika dužan si proći zaštitu na radu, voditi evidenciju prisutnosti i sva ostala birokratska stanja.


EDIT:
Prije nego što me netko pita zašto onda nisam otvorio d.o.o., radim u specifičnoj djelatnosti koja jako regulira otvaranje d.o.o.-a, uvjetuje to polaganjem visokog temeljnog kapitala, i pristunošću najmanje dva partnera.
Vodio sam se pretpostavkom da ce covjek raditi sam, to bi se dalo iscitati iz njegovog posta.

U tom slucaju ako je vlasnik obrta jedini koji u njemu "radi", nema obveza po zastiti na radu i ne podlijeze tim propisima.

Nema niti potrebe za knjigovodstvom ako je iole pismen, a netko tko ce se baviti konzaltingom pretpostavlja se da jeste pismen.

Kad dodje neka specificna situacija npr. oko fakturiranja u inozemstvo, PDV-a i sl, platis savjetovanje par stotina kuna za tu situaciju i to je to.

Ti si dobitas, a covjek pita za obrt s pausalnim oporezivanjem. Oprosti, ali mijesas kruske i jabuke.
Keano16 je offline   Reply With Quote