Tema: Automobili
View Single Post
Staro 03.02.2019., 10:29   #41759
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tnx na osvrtu
Ak se ne varam, Mazda 2 ima 115ks, najjači model.
Manje troši? Pa ova Skyactive tehnolgija (trebala bi bit zadnja riječ tehnologije) stavlja naglasak na manju potrošnju, a i baš nedavno dok sam ju isprobaval na kratko po ZGu, tip veli da malo troši, doduše, ta ima 90ks pa i vjeroatno troši nekaj manje od ove jače koja ima 115ks.
Stvar je jasna, Mazdu trebaš tjerat u visoke okretaju, Fabiu ne, ima turbinu i to joj je (kako kome) prednost. Baš dok sam probal Ibizu 1.2TSI, tip je odmah rekel da po gradu troši (ZG, 7-7.5l a ak ti je teža noga na gasu onda i više) nije tu bilo uljepšavanja, kako inače znaju pojedinci pričat, tipa, troši ko upaljač i sl.
Ista stvar i s Mazdom 2, veli mi tip, zaboravi ono kaj Mazda veli da troši 4l, veli on, dodaj na to 0.5-1l gore, al i opet malo troši, usprkos agresivnom marketingu koju Mazdu žele prikazat u najboljem svjetlu po pitanju male potrošnje.

Fabiu sam isto gledal, al iza na zadnjoj klupi ima jako malo mjesta za koljena, tak da sam Fabiu otpisao.
Skyactiv jest zadnji nivo tehnologije potrošnje i slično, ali naspram 1.5 atmosferaca Ostale firme imaju svoj način kako doći do niske potrošnje i svoju skupinu inžinjera koji također imaju sisteme razvoja. Mazda je mala kompanija i njima nije lako ulagati u downsizing, elektrifikaciju i sl. Jer košta, pa onda PR odradit ostatak(jer je jeftinije).1.5 atmo u normalnoj vožnji(kad auto ne teraš, znači turbak nije na boostu) naravno troši više čisto zbog više mehanike i otpora, gubitaka i slično(a opet kad ga teraš, imaš barem fleksibilniji motor, mislim na turbaka). Vozim također Octaviu 1.5 TSI i dugoročna potrošnja u 6300km mi je oko 7 i pol litara(maltene isključivo Zagreb i autoput). Imam čak i slike. Naravno da manji auti troše nešto manje.

P.S. Fabia ima adekvatno mjesta da ja(181cm) sjednem iza sebe taman u modelu bez sportskih sjedala(1.4 TDI što sam imao 2 tjedna). Moja sa sportskim pizdarijama malo zauzima više, i meni je taman premalo, no i dalje više od Mazde 2(vjerojatno auto u klasi sa najmanje mjesta za noge). Prednost Fabie je što košta malo po defaultu pa se lako stavi nešto dodatne opreme.

Edit: @aski takvog nekakvog stava bih se i ja držao. Što ti se sviđa i gdje se dobro osjećaš.
__________________
the Bariarnil

Zadnje izmijenjeno od: Bariarnil. 03.02.2019. u 10:35.
Bariarnil je offline   Reply With Quote