Tema: Automobili
View Single Post
Staro 03.02.2019., 08:48   #41755
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
Po meni, najveći problem japanaca/korejaca jest što su kao polovnjaci prilično jeftini. Prodavač gubi dosta para na njima iako za to nema nekog posebnog razloga.

Istočnjaci su u pravilu pouzdani, dobro opremljeni, imaju dobar izgled, kvalitetni i imaju dugu garanciju. Kada pogledate šta za istu lovu možete dobiti od europljana, dođe vam slabo - ili su slabo opremeljeni ili imaju slabije motore,.... Frend je uzimao X1 i dobio 4 A4 stranice s popisom dodatne opreme. Nađite mi jednog istočnjaka koji ima tako nešto.

Vozim Qashqaija 1.6 dCi Tekna starog 4g. 2wd/man. S autom nikakvih problema jer ga redovito servisiran 1x godišnje iako napravim malo km s njime (6-7k). S tim motorom, auto ide ludilo dobro - vuče k'o blesav u svim režimima, ubrzanje je vrlo dobro,... Od opreme ima ama baš sve što se u njega moglo staviti u to doba (bi-LED svjetla, grijani sicevi, vozački el. sic, panoramski krov, automatsko parkiranje, 4 kamere sa pogledom iz ptičje perspektive prilikom parkinga,...). Jedine zamjerke koje imam na njega su infotainment koj je malo zastario, navigacija koja se ne upgrade-a (ima na oglasniku novijih verzija navigacija za 300-400kn) i motor malo bučniji na višim okretajima. Tada je cijena takvog novog bila oko >250k kn. Sada se s novim benzincima iste snage nađe ispod 200k. Ako ga idem prodati, dobiti ću kikiriki za njega. Ne preostaje mi drugo nego ga voziti još koju godinu.

btw, jučer sam se vozio u Mustangu 2.3 Ecoboost cabrio. Tvrd je nenormalno i f**ing nizak. Potrošnja? Boli glava. Kada se stisne gas, ide i do 16l. Vlasnika je frustriralo što parking senzora nema ni na popisu dodatne opreme. Možeš ih naći u Aygu, Up-u & co., a ne možeš u je**nom 3-4x skupljem Mustangu. Uz haubu dugu 2m i nisku poziciju vozača, naprijed ne vidiš ništa. Ima neke simpa kerefeke tipa glasovnu komandu podešavanja klime, svjetlo u obliku konjića na podu kada otvoriš vrata, ali sve drugo je za zaborav.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 03.02.2019. u 08:53.
coconut je offline   Reply With Quote