Tema: Automobili
View Single Post
Staro 03.02.2019., 02:22   #41754
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Radim oko 18tkm. Mada znam da mi je dizel neisplativ, al eto, gledal dizel radi manje potrosnje, a s druge strane, skuplje odrzavanje je, tak da cu uzet benzinca.
Evo da ti ja dam iskustvo jer mislim da bi moglo dobro doći

Prvo, što se tiče(posebno u toj klasi vozila) dizel i benzin, razlika nije ni litru. Pola litre max. Dok mi je Fabia(MK3) 1.0 TSI(110ks) bila na servisu tjedan dana što sam puko u drugi auto na parkingu u rikverc () imao sam 1.4 TDI Fabiu, 75 konja model, 5 stupanski mjenjač(užas prijenos na tom modelu,grub, fuj) i ostvarivao sam potrošnju od oko 6 litara po Zagrebu, neke kraće neke duže rute plus jbg bila je zima pa na hladno sve digne potrošnju. Moja Fabia je tada imala 6.6L dugotrajnu potrošnju baš na tripu. Definitivno benzin u ovom slučaju.

E sada, što se tiče Mazdice(2016), kad sam bio kod svojih u istri taj period sam zbog nekih natjecanja bio bez auta i vozio dvicu tu 1.5L od firme od frenda. 120 konja imala, LED svjetla i tak dalje. Papreno opremljena i stvarno interijer(istini za volju drastično skuplji od moje fabie) izgleda, miriše i opipljivo ima bolje materijale(onaj dio kože za koljeno i slično) i dizajnerski meni je nekad zanimljivije biti u 2ci. Samo što: centralni onaj greben naprijed je toliko labav da imaš osjećaj da ga možeš rastavit rukama, slično kao otvor za pretinac za rukavice i sl(odnosno kad odeš pipkat kolko je dobro složena). Gepek ima dost manji otvor recimo od Fabie i nema baš neke kuke za vrećice i pizdarije(što je mene nerviralo jer u Fabiji sve mogu zakačit, posložit i sl. Kad idem do dućana i tako to). 1 dio lima na braniku iza lijevo nije dobro čak sjedao(nezz jel udareno ili što, samo je izgledalo kao da nešto ne leži ali nema ogrebotina). Ovako kad se auto vozi je čudo i stvarno je lijepo bilo po onim istarskim cestama vozikat se, mjenjač je dobar, mehanički malo više od Fabie(možda je kvačilo finesu bolje grabilo na Fabiji ali ono stv nebitno oba su dobra), motor se jako lijepo 'revva' i dobar zvuk ima iskreno. Udobnost mi je bila iskreno slična između 2 auta, zvuk također(Fabia malo više poskakuje odozada kad ideš po B-cestama, ne puno). Po meni najveća razlika iskreno i jesu motori. 1.5 atmo je izrazito lijep osjećaj kad voziš brže i gušt je, no gledaj, da moram živjet s jedan od dva motora(u mom slučaju po ZGu) bih izabrao 1.0 čisto jer imaš osjećaj u normalnoj vožnji da možeš više, motor je dosta fleksibilniji i nemaš problem da kad voziš 30 u drugoj, stisneš gas i ne pokreneš se sljedećih 7 sekundi dok ne dođeš do 3500rpm u Mazdi(nisam ju vozio po Zagrebu ali po Rovinju i Puli je bilo iskreno frustrirajuće i meni smeta). Ovisi o preferencama. Ono što ne mogu još pričat je pouzdanost, jbg tu ideš na svoju odluku. Što se tiče potrošnje(zimski mjeseci i jedno i drugo) Mazda je pokazivala tih 2 tjedna(i nije se promjenilo od kad sam ju uzeo od frenda) 6.8L a fabia mi pokazuje dan danas 6.6L ali po Zagrebu; to shvati kako hoćeš.
Po meni, Fabia je mehanički auto ispred, bolje sastavljena, motor je napredniji(manje troši, fleksibilniji, uglađenost slična vjeruj mi) te Infotainment je dosta laksi za koristit i malo bolje izgleda od te 2ke.
Što se tiče gepeka i mjesta na zadnjoj klupi, znamo da je 2 manji auto, stoga i lakši

Nadam se da sam pomogao.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote