View Single Post
Staro 13.12.2018., 10:15   #27
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Preporuka malo većeg video nadzora

Pozdrav dobri ljudi!

Zasada sam/smo u fazi ispipavanja terena, jer smo svi novi susjedi (nova zgrada, tek useljena prije par mjeseci). Imamo video nadzor postavljen od prvog dana od strane investitora, no radi li uopce ne znamo, ne daju nam se nikakve informacije. A imali smo vec par slucajeva kada bi nam video nadzor dobro dosao........

E sad, informacije trazim ja jer eto, pala tako odluka, a i ja sam se ponudio jer je i meni od interesa. Radi se o zgradi sa 8 katova te bilo bi najbolje kada bi svaki kat pokrivala jedna kamera, tj liftove i stepenice koje dolaze od kat ispod, po kameri (jer tako ulaze u vidno polje).
Ulaz zasebno.
Garaža zasebno (nas dio, tj izlaz prema garazi).
Uz ovih 10 kamera (8 katova+prizemlje+garaza), imamo zelju za jos tri kamere: ispred ulaza, zajednicki smetlarnik, prostor gdje su sanducici za postu.

Ima li sve ovo smisla?
Znam da pricamo o sustavu od skoro 15 kamera, no u danasnje vrijeme livestreama i clouda, tehnoloski smo dovoljno napredovali da se pitanje zapravo postavlja - a zasto ne?

Optiku imamo provucenu u zgradi, preko 50% potpisa cu navuci, zakonski bi se mogli jedino kaciti sa investitorom dok od njih ne dobijemo pristanak na takav zahvat.

Jer realno, imamo puno djece u ulazu, kvaliteta ugradenih ulaznih vrata je nikakva, sustav sa sifrom se vec zna debelo izvan kvarta, i ima svakakvih u ulazu, ali i u drugim zgradama.


Any ideas?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote