View Single Post
Staro 16.11.2018., 13:40   #169
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Opet, dvojba kod es2 vs m365 je da li cete durati busenje guma ili nesavrsenosti es2.

Po ovoj cijeni es2 plus baterija je za mene pun pogodak, tko si moze priustiti.

Moj se rasklimao zbog vece mase od prosjeka. Da sam 75 kg vjerujem da bi bio kao nov.

Ili m365 pa gume napuniti mlijekom.
Ja sam do sada sa M365 napravio 1300km u 5 mjeseci i dalje se vozim.
Kupljen preko Banggood (nije XXX stranica iako tako zvuči ) za 333€ tj. cca. 2500kn , stigao za 2mj. na kućni prag bez ikakvih dodatnih troškova.

Pa ajmo malo o mojem iskustvu do sada:
1. Gume: prve gume (koje su došle na njemu) su mi se probušile na cca. 1000km i to prednja i zadnja u roku 2 dana...kao da su programirane. Tu sam se onda malo zeznuo jer sam naručio neke loše unutarnje zračnice koje su mi se bušile nakon par dana...to sam riješio kada sam kupio puno kvalitetnije a nešto malo skuplje od proizvođača CST http://s.click.aliexpress.com/e/IMOCnM8 i od kada sam njih stavio napravio sam još 300km i dalje vozim pa se nadam da će izdržati bar kao i prve. Nisam još stavio ''mlijeko'' ali sam razmišljao o tome. Ono što sam primjetio da su ove lošije imale tkz. snake bite tj. dvije male rupice jedna do druge što se desi kada se zračnica stisne na felgu uslijed udara od npr. visoki rizol, pa očito da su bile pretanke i da su se kod istih udarace te lošije bušile a ove bolje to prežive...počeo sam i malo više paziti u vožnji da se baš ne zaljećem u rizole već usporim skoro da stanem i s jednom nogom siđem s romobila i odgurnem se preko tako da prednji kotač nema nikakav udar a i zadnji skoro pa ništa. Također preporuka je da malo kompenzirate udarce koljenima tj. da malo čučnete kako bi romobil mogao malo ''odraditi'' prema gore pa se tako sva sila udarca ne prenese na gume već se ipak malo umanji. Ako netko ima problema sa promjenom neka si kupi metalne žlice za izmjenu koje su cca. 25-30cm i koštaju cca. 10-15$ u setu dolazi i gumena zaštita za felgu pa nemate briga da se ošteti felga. S tim alatom ono završno prebacivanje gume preko felge se odradi za cca. 30 sec a ne i po par 10-taka muke s onim malim plastičnim s kojima sam žuljeve dobio na dlanovima koliko sam se mučio.
Preporuka tlaka u gumama:
50 - 70 kg
- Front 2.07 - 2.76 bar / (35-40 psi)
- Rear 2.76 - 3.45 bar / (40-50 psi)


70 - 90 kg
- Front 2,76 - 3,10 bar / (40-45 psi)
- Rear 3.10 - 3.79 bar / (45-55 psi)


90 - 100kg
- Front 3.10 - 3.40 bar / (45-50 psi)
- Rear 3.40 - 4.10 bar / (50-60 psi)


>> 100 kg
- Front 3,45 - 4,14 bar / (50-60 psi)
- Rear 4.14 - 4.48 bar / (60-65 psi)
Toliko o gumama.

2. Kukica za sklapanje volana mi je pukla na cca. 800km točno na dijelu gdje je šaraf...ima dosta slika za naći kako to izgleda...sva sreća pa mi je pukla u uredu kada sam se spremao da krenem doma...da mi je pukla u vožnji to bi bilo zanimljivo. Kupio novu cca. 2 puta deblju i za sada izgleda čvrsto i prema pisanju po forumima ne puca pa se nadam da neće ni meni. Ako imate pravi alat nije problem zamijeniti prema uputama sa ''jubitoa''

3. Baterija, range i brzina : S mojih cca. 95kg napravim 18-20km na potezu od Prečkog do Cibone što je uglavnom ravna dionica tako da je to u skladu s specifikacijom. Ženica od 60kg napravi i okruglih 30km.
Ja sam stavio custom firmwire nakon prvih 100km tako da mi je maksimalna brzina ovisno o razini napunjenosti baterije od 26-32km/h i nešto malo sam povećao konstantnu snagu da mi bolje ide na uzbrdici. Mjerio sam domet prije i poslije na istoj dionici u istim uvjetim i nije bilo nikakve razlike tako da sam ostavio i evo već 1200km bez problema.

4. Stražnje svjetlo - meni je kabel koji izlazi iz kućišta i spaja se na konektor od stražnjeg svijetla jednostavno pukao, pretpostavljam od vibracija. Malo lemljena i na kraju vrućeg silikona preko spoja da se samnje vibracije za ubuduće na samoj žici će riješiti problem

5. Aplikacija za upravljanje i praćenje - koristim aplikaciju Sagway-Ninbot, ima za Android i IOS tako da preporučam. Kada se registrirate izaberite USA server jer ćete moći vidjeti prijeđene KM od drugih korisnika (dnevne, tjedne, ukupno po zemljama), ima i nešto kao chat pa se mogu razmijeniti iskustva ili pitati za riješenje nekog problema. Ako vam to nije bitno možete i EU server koji to nema zbog GDPR-a.

6. Preporuka za dodatnu opremu:
- kaciga (pasti s 20-30km/h ne bi bilo dobro za glavu bez kacige)
- rukavice s kratkim prstima kada je toplo a dugim prstima kada je malo hladno jer ako padnete dlanovi će ostati čitavi
- tkz. biciklistički grijač za vrat - nema tog šala koji će zaštiti vrat kao ovaj artikl a možete ga navući skroz preko nosa i nije hladno ni na 2 stupnja koliko je do sada bilo najhladnije kada sam se vozio
- nosač za mobitel ako vam je fora gledati koliko idete i koliko još možete preći kao što je meni zapravo mi je najkorisnije za tempomat jer me užasno smeta kada se probijam kroz gužvu i taman kada hoću usporiti mi se upali tempomati i onda brzo drž nedaj koči i izbjegavaj ljude u zadnji čas.

Za detaljne informacije oko još nekih detalja za dugotrajno korištenje pogledajte: http://rollerplausch.wikia.com/wiki/TODO-List

Ako nekoga još nešto zanima samo pišite pa odgovorim kada stignem.

Zadnje izmijenjeno od: Simbijus. 16.11.2018. u 14:50. Razlog: Sjetio sam se još nekih dodatnih informacija.
Simbijus je offline   Reply With Quote