View Single Post
Staro 29.10.2018., 20:54   #7791
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Znači ovaj odgovor si dobio od gospođe Cindirć odnosno inspektorata? Ako je tako, onda sam stvarno zajebao sam sebe.
Tako je, odgovor od inspektorata, također ih možeš sam pitati što želiš umjesto da mudruješ po forumu.
Citiraj:
Ako je to sve točno onda je to debilizam na najače. Napravljen je za maltretiranje trgovca i čini mi se kao silovanje logike i zdravog razuma...
Nitko trgovce ne maltretira, kupac ima pravo vratiti ono što nije mogao vidjeti/isprobati u živo, to je osnova zakona.
Taj zakon je snazi godinama i trgovci se ne bune protiv njega, ali evo ti tek sada u 2018. godini otkrivaš toplu vodu.
Kupi bilo što na Amazonu ili Alzashopu - BEZ PROBLEMA ćeš vratiti i biti će ti vraćen pun iznos.
Pa ja sam koristio 5 dana Lenovo mobitel s Amazon.de i vratio ga jer mi ne paše, nitko me nije ništa pitao - i ako se ne varam tamo je rok povrata bio 30 dana!
Znači koristi 29 dana i vrati i sve ok.
Ali evo, ti se čudiš tako banalnim stvarim kao da si jučer otkrio internet kupnju, što očito i jesi.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo nije istina. Ako si uništio ambalažu, mogu ti skinuti 10-20% cijene, nije to nikakvo uzimanje za pravo. Postoji stavka u zakonu, neda mi se tražiti sada.
Sramota je da si ti nekada radio u branši trgovine jer ne znaš šta pričaš.
Kačim odgovor inspektora i onda dolaziš ti, Pupo, koji kontriraš, a argument ti je "postoji nešto ali ne znam u kojem zakonu i ne da mi se tražiti".
Ne da ti se tražiti ali ti se da piskarati po forumu, genijalno.
Citiraj:
Panasonic, ovo što su ti odgovorili nema veze s razumom, i to je čista zloupotreba i krivo tumačenje zakona i to bi na svakom sudu palo u vodu.
Ma vrhunac, sad još inspektorat ne zna tumačiti zakone ali Pupo koji je radio na blagajni zna.

Odgovorili su ono što i piše u samom zakonu koji je na snazi u RH.
Ambalaža nije proizvod, proizvod je ono što se nalazi unutar ambalaže, to je ako ćemo se držati striktno zakona.

To sve ne znači da ljudi trebaju trgati kutije i vraćati masne predmete trgovcu niti to zagovaram.
Osobno svaku kutiju čuvam savršeno i kada sam zadnji puta vraćao Logitech miš jer mi nije odgovarao, vratio sam ga da bude kao iz tvornice.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Teško da ćeš takve uvjete nać u EU ili US.
Ne znam za US ali u dobrim EU trgovinama ćeš bez ikakvog problema vratiti bilo šta, pa tamo vani su i izmislili tu politiku vraćanja, i to ne samo online nego i nakon što si kupio u trgovini.
Kupiš bilo kakav komad tehnike/alata u Lidlu/Kauflandu i vratiš bez ikakvog pogovora, nama je to bilo nezamislivo prije pojave zapadnih trgovina.
Ali evo vidim da je i dan danas nekima nezamislivo ono što je zapravo normalno.

Zadnje izmijenjeno od: panasonic. 29.10.2018. u 21:10.
panasonic je offline   Reply With Quote