View Single Post
Staro 24.10.2018., 22:08   #2328
izbojan
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 81
Notebook, manji laptop... za skolu

Malo mi je hitno pa copy-paste-am s drugog foruma, ispricavam se ukoliko to nije primjereno!

Molim vas pomoc u preporuci nekok manjeg, lako prenosivog, prijenosnog racunala kojeg bi koristio nastavnik kao pomocno sredstvo u nastavi i koji bi bio redovno povezivan preko projektora.

Bilo bi sjajno da je laksi zbog cestog prenosenja, s Windowsima, Office-om (Windowsi i Office nekako pod obavezno, a s druge strane profesori to obicno imaju gratis... phhh, vidis, to ne znam ali ih, nekako, u tim gabaritima ni ne nalazim bez navedenog software-a, a da su nesto bolji hardware-ski u tim cijenama).

Naveo sam potrebu redovnog povezivanja na projektore, a kako su projektori, jos uvijek, cesto povezivi žičano i s vga (ili dvi pa konverter) prikljuckom, nesto vezano i za to da funkcionira... Cini mi se da novija racunala vise uopce nemaju vga prikljucak, ali vjerovatno postoji neka mogucnost povezivanja hdmi-a s tim cudom.

Takodjer bi bilo dobro da je fluidan i trajan bar neko dulje vrijeme (cca. slijedecih 5-6 godina).

Sluzio bi za obradu office i statistickih dokumenata, obradu fotografija, video reprodukciju i obradu (nista zahtjevno), surfanje, ... glazba.

Mislim da bi bilo nabolje nesto do 14'', ugodnog oku, ekrana, bar 4gb rama i neki bar 120gb ssd... za ovo gore ne bi trebala nesto posebna graficka kartica, zar ne?

Cini mi se da bi cijeno do 5000 kuna trebala biti dovoljna za nesto sto ukljucuje gornje uvjete, ali, u osnovi, nemam pojma pa zato i trazim pomoc.

gledam links ducan i tamo nalazim slijedece:
HP Pavilion x360
i
LENOVO Yoga 520
izbojan je offline   Reply With Quote