View Single Post
Staro 11.09.2018., 09:49   #22786
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Dakle, ima taj jedan film kojeg tražim dulje vremena, ali nikako da otkrijem kako se zove. Čak sam počeo sumnjati u urotu na Imdb. Film sam gledao jednom i to na HTVu davnih dana u nekakvom retardiranom terminu nakon ponoći, prošlo je preko 10 godina sigurno.

Film je vjerojatno TV produkcija iz ranih devedesetih, na engleskom jeziku. Radi se o psihološkoj drami s blagim elementima trilera.

Radnja se sastoji u tome da se data kompanija želi riješiti određenog broja radnika, ali ih ne žele otpuštati kako bi si smanjili troškove, pa uposle "profesionalca" koji ima zadatak zagorčati život radnicima i prisiliti ih da daju otkaz sami. Jedan od koraka je premještanje radnika u podrum uz davanje trivijalnih ili nikakvih radnih zadataka. Ukupno je na početku 5-6 radnika. "Radnik" jedini na kraju izdrži borbu s "profesionalcem" i u principu pobijedi u igri izdržljivosti.

Pamtljive scene:

- "profesionalac" jednu labilnu radnicu stavi da sama sjedi u prostoriji po cijeli dan, nakon čega ona pukne (možda je i pokušala samoubojstvo, ne sjećam se više)

- u jednom trenutku "profesionalac" gleda svoje polugolo izrazito mršavo tijelo u ogledalu i vidi na njemu veći broj rana ili čireva. Koji su, kako sam tada pretpostavio, posljedica radnog okruženja kojeg stvara, makar simbolički

-u poodmakloj fazi filma kada je već dobar dio radnika odustao, "radnik" stoji na ulaznim vratima podruma i gleda u sat iznad vrata. "Profesionalac" dolazi i pita ga što radi na vratima, "radnik" odgovara kako čeka točno vrijeme u sekundu da uđe unutra

- u jednoj od zadnjih scena filma, menadžment odustaje od postupka i odluči se opozvati "profesionalca." Koliko se sjećam ostao je samo taj jedan "radnik".

- na kraju "radnik" odlazi na razgovor za posao i u analizi snimaka netko govori kako ga treba zaposliti jer vide na njemu da je jako odlučan

Kako se mozak već igra s nama, bio sam uvjeren da je "profesionalac" Roger Reese a "radnik" Adrien Brody ali IMDB kaže da ne. Pregledao sam filmografije oba glumca i tog filma ondje nema niti sam uspio naći da su njih dvojica ikad glumila zajedno u nekom filmu.

Postao sam ovaj opis više puta na Imdb prije nego su bili ukinuli forum ali džaba. Ako netko ima kakve informacije dajte podijelite ih.
daj ak saznaš ime javi, meni isto poznato zvuči, a i guglo sam sinoć pa nikako ništa konkretno pronaći.
syss je offline   Reply With Quote