View Single Post
Staro 06.09.2018., 14:12   #2492
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Pretjerani kardio nije dobar, naravno.

Listovi, to ti je tabu tema u bodybuildingu, ali uglavnom, genetika ti je 90% listova, 10% je rad.

Ako ih nemaš, jebiga, nemaš ih, nećeš ih ni imati, na žalost.

Što vježbati.

Bilo koji program si uzmi, radi ga kvalitetno, ubijaj se na trenzima i biti će rezultata.

Ali ne preko noći. 15kg mišića želiš dobiti ili se jednostavno udebljati?

Ako mišića, prijatelju moj, to se godinama radi, ako želiš "nečural".

Želiš ići 4 puta u teretanu tjedno, radi ovako:
Noge (uključujući listove)
Leđa i biceps
Prsa i triceps
Ramena i core
To ti je za 4 dana super.
Redoslijed si sam biraj, ali biti konzistentan. Ako radiš noge ponedjeljkom, radi ih svaki ponedjeljak, ne da ih prvi tjedan radiš u ponedjeljak, drugi u četvrtak. Itd.
Unos UGH ti je isto dosta važan za trening. Koliko naporan trening, toliko UGH unositi, itd. Ali to su već finese.

Eat big to be big.

Jedi, treniraj, spavaj, ponovi...

Googlaj malo, nešto tipa, Chest workout routine i rokaj.
Nema filozofije, jedi, treniraj, odmori se (bez odmora, ništa neće biti), i tako u krug.

Kada pričam o kario, mislim na 15-20min iza treninga + možda jednom do dva puta jedno neki ozbiljniji kardio (sat vremena bicikla, planinarenje itd.). Samo da održiš razinu kardiovaskularnog sustava, ne da gubiš masu.
Da bi srce ostalo stabilno i moglo pratiti rad tijela, tj. mišića, treba trening, kao i svaki drugi mišić. Kardio ti je trening za to.

Jedi ti i 100g masti, neće ništa biti. Kasnije malo promjeniš.

Piješ protein? To ti je dobar izvor 30-50g proteina. Samo ga nemoj ujutro, prođe ti kroz organizam, i većinu ispišaš.

Koliko puta jedeš dnevno? Mjeriš si hranu?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 06.09.2018. u 14:18.
Mommistake je offline   Reply With Quote