View Single Post
Staro 31.07.2018., 11:05   #1
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
(riješeno) Nema slike na monitoru nakon što je duže monitor ugašen

Radi se o moj komp konfiguraciji, samo sto su trenutno unutra samo 660 i jedna evga 1070.
Prebacio sam dvije MSI 1070 u drugi komp, i iz drugog kompa prebacio evga 1070 jer se manje grije.

Dakle, monitor je spojen na 660. Ova 1070 majna ako ne renderira.
Problem je sto preko noci kad ostavim komp (zakljucam ga uvijek jer se brze ugasi monitor) i odem spavat, ujutro kad se probudim, ili ne baca nikakvu sliku, ili bude samo sve narancasto i ne pokazuje lock screen uopce.
Ista stvar se dogodi ako odem negdje van na par sati a ostavim ga upaljenog, ne zakljucam, nego sam ugasi sliku na monitoru.
Pokusao sam na teamviewer otici da vidim pokazuje li ista, ali iako je kao taj PC online, ne moze se spojiti.

To se pocelo događati tek sada kad sam zamijenio te 2x1070 sa ovom 1x1070, mada je i znao ponekad, jednom u tjedan dana recimo, sa te 2x1070 isto se ovaj problem pojaviti.

Znalo mi se dogoditi i par puta kad renderiram i bude neka teza scena za render da mi samo ugasi sliku na monitoru, ili isto kad ostavim da renderira i odem negdje van, vratim se i ne zeli prikazati sliku na monitoru. Dok u oba slucaja, ako upalim teamviewer, mogu se normalno spojiti i sve vidjeti.

Koliko se sjecam, na prijasnjem kompu (Asus z170-a, 6700k) sam imao isto tako nekih problema, isto je slika isla preko ove graficke i isto mi je znao gasiti sliku, ali samo prilikom vece scene kad renderira.
Od tog starog kompa, ista je memorija (testirana sa mem test, sve ok), hdd i ssd i grafe (660 i 2xMSI 1070)

660 je u prvom PCI-e slotu, u BIOS-u je namjesten da je taj slot glavni za sliku.

Do cega bi ovo moglo biti?
Hvala
Immortalis je offline   Reply With Quote