Tema: Automobili
View Single Post
Staro 19.07.2018., 18:35   #37361
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Ok motor možda ima puno boljki, ali sigurno ne troši 1L/1000 km ulja i 10L goriva kako ljudi tu pišu, barem moj ne. Vozim 308 1.4 vti 170tkm i ne potroši više od 2-3L ulja u 10 000km sigurno. Ulje troši osjetno kad ga ganjaš preko 4.5-5k RPM i po autocesti jer ima 5 brzina pa si na 130kmh na 4k rpm. Možda troši 1L/1000km pri top speedu 5700RPM 180kmh, ali ni to ne vjerujem baš. Netko je još davno napisao da 207 1.4 vti troši 11+ u gradu. Pa troši ako stojiš 5x više nego kaj se krećeš. Ja sam dva put vidio 10L/100km. Jednom nakon što sam resetirao brojač u gradu, vozio sa JAKO teškom nogom, znači gas do poda svaki drugi semafor i stajao pol sata na prijelazu pruge, sve uz klimu upaljenu. Drugi put sam vozio auto pun do kraja, 5 ljudi i pun gepek, klima i žurba. Jedino više je bilo kad sam resetirao brojač prije uspona na Sljeme i ganjao ga do blokade - 16L/100km na vrhu. Nakon više stotina km uvijek se stabilizira na 7.5, a uspio sam napraviti 800km sa 6.7 samo treba biti strpljiv i ne sramit se promjenit brzinu na 2300. Bojim se da ljudi ne mijenjaju ulje prema servisnom intervalu pa plaču kad im se mačak može provuć između klipa i cilindra.
Možda tvoj ne troši jer je već zamijenjeno što je bilo kritično ili je neka nova dorađena verzija motora, što sumnjam. Ali svejedno auto troši 9-10 litara grada. U 207 troši sigurno.
Susjed je kupio novog 308 1.4 vti nakon niti 50tisuća maže litru ulja na 1000 km, auto uredno servisiran u ovlštenom i lagano vožen i pažen. Moje je trošio nešto manje ali isto ga nisi mogao natočit uljem.
Znači ne govorimo o potrošnji ulja po načinu vožnje već generalnoj potrošnji ulja VTI motora koji su jako dobro poznati po tome. Problem je kontrukcijske prirode i od više faktora.
Svaki VTI koji nije otvaran troši ulje samo je pitanje koliko ... kolega ima 308 GT pa mu troši litru na 3-4000 km a vozi se ko po jajima. Obavezo kanistar 5 litara ulja vozi u gepeku.
Ako ne vjeruješ malo istraži prince motore, boljke i na što se ljudi najviše žale pa ćeš vidjet o kojem postotku slučaja se radi a najviše se žale na potrošnju ulja.
Xenon je offline   Reply With Quote