Tema: Automobili
View Single Post
Staro 07.07.2018., 14:16   #37259
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 320
Jučer odvezao Focusa u ovlašteni na promjenu ulja i svih filtera, kažu predviđeno vrijeme posla (na 120k km) dva sata i cijena 550 kuna (samo rad). OK, ostavim auto jer ne možeš biti uz auto, dođe majstor i za razliku od servisa gdje inače vozim auto sjedne u auto bez da stavi zaštitnu presvlaku. Prvi minus... Kažem ovome što sam dogovarao posao da svakako želim detaljan pregled auta i nek usput provjere klimu jer ne radi. Nakon pola sata zove i kaže treba napuniti klimu jer je prazna i to je dodatnih oko 400 kuna pa će onda vidjeti jel još nešto drugo na njoj ne radi, ok pristanem makar mogu proći jeftinije u drugom servisu. Kad sam došao do auta vidim u radioni provjeravaju jel su ispravna svjetla i privode kraju posao na autu. Pitam ovoga u salonu s kojim sam dogovarao sve jel auto spojen na dijagnostiku jer sam vidio na putnom neko upozorenje i kaže nema potrebe, nije neka važna greška vjerojatno. Postoji li update navigacije-ne znam, treba provjeriti, jeste ispitali akumulator-nema potrebe, putno računalo će izbaciti grešku kad bude neispravan, lagano mi slini antifriz na crijevu kod termostata to nisu ni spominjali... Nisam ni htio pitati kog su vraga radili dva sata na autu, platio i hvala doviđenja. Još mi je onaj kreten u radioni ispisivao neki papirić na krovu auta, valjda nemaju stolić kakav. Da li to vrijedi upisa u servisnu, mislim da baš i ne.
Inače u ovom drugom servisu kad tražim detaljan pregled dobijem i ispis testiranja kočnica, amortizera, obave optiku i kažu što eventualno treba obaviti da auto bude kako treba. Jednostavno me iznenadila ta površnost i šlamperaj u ovlaštenom servisu, nisu vratili na mjesto ni original tepih, i to sam morao sam nabadati...
Eto, malo duži post ali htjedoh podijeliti iskustvo sa ovlaštenim servisom.
I za kraj pitanje, želim gumu koja je dobra po kiši pa mislim uzeti Bridgestone Turanzu T005 ili da idem na neku drugu? Dimenzija standardna 205/55/16
spaceman je online   Reply With Quote