Tema: Mining pool
View Single Post
Staro 18.05.2018., 22:42   #149
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Haha Lupaj ti sebe po glavi, možda ti pomogne da shvatiš neke osnove matematike i statistike. Ono kad je profesor u srednjoj školi na satu matematike pričao o nekim brojevima to nije da sat brže prođe nego da to nekad u životu možeš primjenit, a ne se sramotit po forumima.

Ti i još mnogi nikako da shvate da protiv prosjeka i statistike se ne može i točka. Današnji dan je na ovom poolu velika iznimka i jako iznad prosjeka. Uzmimo današnjih 9 blokova, ako zbrojiš varijance i podijeliš s tih 9 blokova dobit ćeš varijancu od 40%. A što je varijanca? Varijanca je grubim riječima je "snaga/performansa poola" gdje varijanca od 100% predstavlja očekivano vrijeme u kojem bi se blok trebao iskopati za danu snagu poola. Očekivano vrijeme, a ne garantirano jer je i sreća važan faktor, ali sreća kroz duži period se stopi s prosjekom. Dakle, današnji dan je 60% uspješniji od očekivanog. Ako pogledaš povijest poola i sve iskopane blokove, vidjet ćeš varijancu od 96%!! To je 4% bolje od očekivanog što ulazi u standardnu devijaciju i lako ode od -4% do +4% ili više.
Da ti to pojasnim možda lakšim riječima koje ćeš shvatiti. Ako ja imam kitu od 25cm, a ti i još 99 ljudi na forumu 10cm. Kada to zbrojiš i podijeliš na broj ljudi (ili kita) dobiješ 1025/101 = 10.14. Dakle, svi mi u prosjeku imamo kitu od 10.14 cm, a mojih 25 cm je današnji dan koji odskače od prosjeka. Samo se ti nastavi veseliti i trljati ruke, ali kad se vratiš u realnost kroz neki normalan vremenski period sjeti me se i mojih 25cm i popij jednu u to ime
Otkud ti ideja da sam se trajno vezao za ovaj pool.
Činjenica je da sam danas prihodovao 0,21665345 ETH što je 300% od nekog prosjeka. Ako sutra ili koji drugi dan vidim da to nije više to idemo dalje. Za prosjek od 50 dana boli me isto koliko za tvojih 25cm.
Činjenica je da si ti propustio priliku zaraditi danas za 3 slijedeća dana.
I taj tvoj propust ne može ispraviti nikakve varijacije, gdje si, da bi imao potpuni uvid u stvarno stanje, trebao znati koju su snagu imali u tih 50 dana.
Ja zadovoljan sa 20-tak % prosjećno većim prihodom.
Ali javim ti sutra koliko će biti blokova. Sigurno će biti manje nego danas. Ali će prosjek još uvijek biti daleko iznad ostalih. A tvoj će ostati na 25.
Dambo je offline   Reply With Quote