View Single Post
Staro 10.05.2018., 00:43   #541
kratos
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 131
Citiraj:
Autor O9g1 Pregled postova
E frende, aj spusti malo loptu na zemlju. Vidim da znaš i kužiš se, fala bogu i pool si napravio, al brate dragi, ovo sve što si u gornjem postu objasnio svekolikom puku si fino mogao i bez sile vrijeđanja i omalovažavanja.... 100 ljudi, 100 ćudi, ako kolega misli da mu je bolje na ethermineu, to je njegovo pravo da misli, a ti ako znaš suprotno, lijepo argumentirano (kako uostalom i jesi, objasni), samo lakše malo. Nismo se svi rodili najpametniji, najobrazovaniji i uostalom velik dio nas smo entuzijasti koji se u RL bave sasvim nečim desetim, pa zašto bi na kraju krajeva on sve ovo i znao... tu je i došao da pita i nauči....

Priznajem u pravu si..malo sam vatren ponekad previše..Evo, mene može slobodno pitatzi tko god hoće ak nekaj nije jasno.
Razlika u pool-ovima je u načinu distribucije..PPLNs i PROP..PROP su skoroi svi napustili jer su skužili da na njemu nemogu pljačkati..E sad da objasnim prvo pojam snage i efikasnosti..Snaga je 100mhs a efikasnost je nešto drug..kao npr jedno auto od 100 konja ide 180 na sat a drugo sa 100 konja ide 200..To je efikasnost..U tak zakon spadaju i rigovi..Snaga i efikasnost su 2 strane jednog novčića...A sad da objasnim PPLNS uveden je odskoro jer su skužili da se može zaraditi na njemu tj vama..Kako, osnovna matematika varijabla srednje vrijednosti: npr 20+30+40= srednja vrijednost je 30..Ok, u confgu pool koji se naziva payments.json postoji opcija za tu varijablu sa dodatkom npr -5%..I dobijaš manu srednju vrijednost no što jeste zapravo. I tako svaka 3 sata server ti izbroji sve shares i uzme srednju vrijednost -5% i vidiš ravnu crtu..Međutim to uopće nije stvarna slika jer grafe rade na principu krivulje, tj imaju spike i ventout koji je najjači blizu epoch switcha. Tada ti grafe znaju slati umjesto npr 300 shares za 3 sata 500 shares za 3 sata..No server ti to ne prizna jer je programiran za prosjek.Poišto je poenta cijele priče o plaćanju shares a ne snaga (sutra se možda izmisli čip sa 50mhs a koji će praviti 3 puta više shares u minuti), oni na PPLNS sistemu jako dobro zarade.PROP sistem ti ne računa prosjek nego ti ama baši svaki shares zabilježi i dodaje na ukupnu svotu, otuda se ponekad vidi veća snaga na serveru neg na rigu (to je onaj ventout što sam pričao)..Puno pošteniji sistem, puno manje isplativ za vlasnike.MI smo sad na prekretnici, pošto je chain narastao, treba nam još malo više snage, a moja procjena je 100ghs i sigurni smo od tvrdih blokova i od zastoja..Već sada nam je zarada ravna sa nanopool i etermine unatoč tvrdim blokovima.Kad stignemo kritičnu masu tj snagu, svatko od nas će imati barem 30% više profita nego na ovim velikima..Mene samo ponekad ljuti jedna stvar, prije nego što nešto popljuješ i proglasiš da ne valja, prvo se informiraj, ak ne znaš pitaj pa onda pričaj da li je dobro ili loše..U tome je cijela priča..Isprika zbog burne reakcije, no ulažemo u ovo svu energiju, novce i živce, ne zarađujemo, dapače, gubimo da bi napravili nešto domaće, naše i dokazali sebi i svijetu da i mi to možemo i zbog toga pljuvanje i FUD jako teško pada.Svatko bi na mom mjestu bio iznerviran, ja ne spavam otkako je pool krenuo, bez ikakve zarade, spavam po danu a noću bdijem da ovo zaživi i onda mi to netko pljuje a ne zna osnovne principe kopanja a naziva se majnerom..
kratos je offline