View Single Post
Staro 27.04.2018., 13:26   #1369
TMHKR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Našice
Postovi: 5
Pozz, vidio sam ovu temu pa sam se registrirao jer sam imao problema s Vip Homeboxom.

Uzeli smo Homebox prije tjedan i pol, i dobili Huawei B310 ruter. Međutim, veza je stalno pucala, brdo DNS resolving grešaka (i na 3G i 4G). Užicali smo ZTE 283 od Vipa, poslali su nam ga ekspresno par dana kasnije, navedeni problemi su nestali. Međutim, imam par pitanja:

1. Pitanje za korisnike Huawei B310 - šta velite, je li moj slučaj bio do Vipovog firmwarea, ili je Vipova mreža divljala tih par dana (pa sam džabe mijenjao ruter za ZTE)?

2. Može li nevrijeme srozati vezu s 4G na 3G (desilo se sinoć)? Ujutro je ponovo nadošao na 4G, ali sam ga morao restartat jer mi je mobitel javljao da "nema neta" iako Wi-Fi radi.

3. Pitanje za korisnike ZTE 283 - dešava li vam se ovih dana da kada ručno provjeravate ima li novog firmwarea, izbaci vam crvenu "Check new version failed!" grešku (inače bi trebao javiti da već imate zadnji firmware)? Moj trenutni firmware je V1.0.0B04.

4. Jedan tip na Vipovom forumu veli da antene na ZTE 283 nisu 3G/4G, već Wi-Fi antene te da je modul na koji su spojene zapravo Wi-Fi modul. Koliko je istine u tome? Ja mislim da se ipak radi o 3G/4G modulu. Link: https://forum.vipnet.hr/homebox-37/h...28/index1.html

Unaprijed hvala na odgovorima!
TMHKR je offline   Reply With Quote