View Single Post
Staro 09.04.2018., 14:59   #1794
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Pa definitivno ne znam kakve su kvalitete materijali, dali pucaju nakon pola godine stolice ali po odobnosti sjedanja meni su fantasticne tamo.

Emmezeta u posljednje vrijeme trpa u svoju prodaju "fotelje" umjesto normalnih ergonomskih stolica. One se naizgled čine udobnima, imaju gomilu jastuka ušivenih po sebi, podsjećaju na direktorske uredske stolice iz američkih filmova i time navlače kupce bez iskustva, ali nije poanta da se utopiš u stolici. Isto tako, oni skupa sa Lesninom pokušavaju progurati i nekakve gaming/racing stolice čime također privlače mlađu populaciju kojima će ta stolica izgledati cool (ako to uopće može biti u žutoj ili crvenoj varijanti).

Kod stolica postoje samo dva izbora:

1. Odlučit ćeš se za 100% ergonomsku i prilagodljivu stolicu od nekoliko tisuća kuna kojoj se osim podešavanja visine i nagiba zaslona mogu podešavati nagib i visina, te pomak po horizontali sjedala i isto to za naslone za ruke. Ovo je jako bitno kod dužeg sjedenja. Te stolice su izvrsne, ali su skupe iz razloga što su univerzalne za većinu populacije, pa moraju imati puno pomičnih dijelova, a samim time ti dijelovi moraju biti kvalitetni da ne bi bila klimava.

Ovo se ne smije zamijeniti sa raznim gaming stolcima iz emmezete i sličnih trgovina koje stave mogućnost podešavanja visine naslona za ruke, no već kod prvog pomicanja se vidi koliko je to klimavo, jadno i šuplje (zbog šuplje plastike, jer su čak i na tome štedjeli).

2. Odlučit ćeš se za čvrstu jednostavnu stolicu unutar nekog normalnijeg budžeta sa osnovnim opcijama koje su najbitnije (pomicanje naslona, podešavanje visine sjedala, te tilt cijelog sjedala).
U ovoj kategoriji Markus je najbolji od svega što sam osobno pogledao do cirka 1500 kn, a pogledao sam dosta stolica. On ima svojih mana, namijenjen je višim ljudima, ne može se pomicati sjedalo po horizontali, ne mogu se podešavati nasloni za ruke, pa ako nekome smetaju, taj će ih morati skinuti, no moj dojam nakon godinu i 5 mjeseci je jednak kao i prvog dana.

Ja sam svoju kožnu kupio na IKEA mjesečnoj akciji za 800 kn. Inače nisam za kožu, ali bilo bi mi glupo plaćati platnenu 1000 kn, a ova je bila 200 kn jeftinija. Za tu cijenu vjerujem da ne postoji bolja stolica, odnosno ako postoji, mi ne znamo za nju jer bi se takvo nešto vrlo brzo probilo na tržištu.

Uz sve prednosti i mane, treba imati na umu da ova stolica zaista ne paše svojim gabaritima nižim odnosno lakšim osobama, pa njima ne preporučujem Markusa.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote