View Single Post
Staro 14.03.2018., 15:52   #4780
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Neznam ovo za mjenjanje sviejta kojeg poznajemo ali ja sam duboko uvjeren da mi zivimo u tom dobu, u tom trenutku kada se lome koplja, kada vise nista nece biti kao prije. Ali pri tome ne mislim da cemo sada mi imati 3 noge, necemo mroati jesti i piti, nego nesto tipa sto je computer napravio, internet, mobitel, a ovo bi moglo biti na jos vecoj dimenziji i ne mislim tu an to sto BTC raste ko lud i da je jako vrijedan nego cisto na tehnologiju blockchain i kakos e ona na sve moguce nacine moze koristiti, zato to i je buducnost jer nevidim razloga zasto nebi bila, moguce je da se nesto promjeni ali princip bi trebao ostati isti. I ja sam BTW laik o toj tehnologiji, znam samo osnove osnova, mozda ce se netko tko to bolje razumije ukljuciti.

Da se osvrnem na izjavu kako bc tehnologija "mijenja svijet" i "kako nista nece biti kao prije" Ovo se ne odnosi na kolegu Dadu, vec na klišej koji se pojavljuje u svakom projektu vezanom za BC gdje svi najavljujeu revolucije neviđenih razmjera

BC je sam po sebi super tehnologija i ja se nadam da ce njegova primjena u godinama ispred nas, ispunit sav potencijal koji ima. S druge strane tu su veliki igrači kojima takav decentraliziran sistem nikako ne odgovara, tako da ce se oni jako borit protiv njega, tko ce na kraju iznjedrit kao pobjednik i u kojoj mjeri to ce vrijeme pokazat.

Sto se tiče mjenjanja every day zivota, nece se apsolutno nista promjenit, kao sto se nije nista ni promjenilo (pri tom mislim nabolje). I to govorim za nas, stanovnike koji zivimo u super dijelu svijeta (EU), a zamislite kako ce BC utjecat na zivote ljudi koji u 21 st. zive u uvjetima kao prije 500-1000 god?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote