View Single Post
Staro 06.02.2018., 17:28   #4347
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Eto pošto ja nisam upirao prst netko drugi je morao, sad se dečki moraju javit
Pratim tržište već jako dugo (2013.). I samo sam jednom vidio ovakav bear run. Kraj 2013-Prvih par mjeseci 2014. kada smo imali ATH 1100$ i povratak na >200$. Pitanje se postavlja da li možemo usporediti ovaj trenutni bearish market s tim 2014. Velika razlika je što je za bitcoin tada znalo par milijuna ljudi (ako i toliko) a sada je bitcoin globalni fenomen. Bullish market je trajao mjesecim (uptrend). Ogromna količina ljudi je "čulo" za bitcoin i koliko se love na njemu može zaraditi. Ljudi su dizali kredite samo da ga kupe jer su vidjeli veliku potencijalnu zaradu. Budimo realni,većina ljudi koja ovo čita je prijateljima, obitelji,poslovnim kolegama spomeno bitcoin i priču koliko se na njemu može zaraditi. Znam sigurno jer sam na ovom forumu prodao porpilično istoga (babama, tetkama, rodijacima itd.). Masovna potražnja je logično dizala cijenu. Tržište je bilo "nabrijano". Gotovo svi su "zarađivali". Do jednog trenutka. Do trenutka kada se ekipa koja se nakrcala u početku počevši s "Mike Novogratz" i ostalim Wall street expertima koji su na vrijeme vidjeli priliku.
U visinima smo (oko 18k) imali sitnu korekciju i novi ATH. Tada se ekipa počela iskrcavati i trend je pukao. Ljudi još nisu počeli paničariti. Ono iskusniji su vidjeli što će se dogoditi a oni početnici kojih je sigurno 90%. (tome govori i podatak da su burze imale po 100k novih korisnika DNEVNO) Onii koji su ušli prekasno su mislili da je korekcija samo privremena, par dana. Dok sve više ljudi nije počelo prodavati. Loše vijesti su počele dolaziti (Kineska nova godina, Ban ovaj, ban onaj...) Mediji nose većinu krivice jer isto kako su "pumpali dobre vijesti" i huškali ljude da BTC kupe jer će "lako zaraditi" isto tako su postali krvoločni vukovi koji ga žele pošto poto uništiti. Treba se zapitati da li se iza medija kriju određene interesne skupine koje su se "nakrcale" jeftinog btc-a i koji su vodile kampanju da im se investicija isplati. Isto tako sada mogu voditi kampanju maksimalnog snižavanja cijena kako bi si osigurali što bolju poziciju i kako bi ušli za kikiriki. Ovo nek svatko za sebe zaključi.
Ja iskreno smatram da je ovakva drastična korekcija dobra. Jer će otjerati sve one koju su mislili na brzinu okrenut lovu. Ostat će samo "Hodl-eri", koji vjeruju u tehnologiju i vjeruju u oporavak cijena.
Mogu mediji pisati što god žele ali blockchain tehnologija je sigurno budućnost. Vidim dosta je ljudi izvadilo članke iz '95, '96 u kojima piše da je Internet veliki balon koji će se urušiti. Svi znamo kako je to završilo. Smatram da i ovdje imamo istu situaciju. Jednostavno treba vremena za prirodni rast.
Koliko god mi tvrdili da je BTC decentraliziran to sigurno nije. Određene interesne skupine se s istim "igraju" kako ih je volja. Određene regulative o kojima se trenutno priča će ga još više centralizirati. Banke ne vole konkurenciju.
Stvarno je nezahvalo u ovom trenutku pričati o budućnosti i cjenama. Moje mišljenje je da će se tržište oporaviti. Možda ne kroz mjesec dva, ali kroz godinu sigurno. Vjerujem da ćemo vidjeti i u ovoj godini novi ATH.
Ljudi se trebaju informirati u što ulažu i znati rizike vezane za ovo tržište.
(Ja sam izlazio na 16k, 14k, 11.5k).
Ljudi držite se. Bit će bolje.

P.S. Za sve koji žele trgovati svakako bi preporučio FIAT trejadanje. U njemu imate samo jednu nepoznanicu
__________________
---



Zadnje izmijenjeno od: bloodthorn. 06.02.2018. u 17:34.
bloodthorn je offline   Reply With Quote