Hvala na prijedlogu, no s elektronikom i lemovima sam završio na fakultetu, trenutno sam na visokom naponu i jakim strujama.
PL od 120% je ekstreman slučaj, ne znam koliko kartica to podržava, kod moje je maksimum 108%, ali nema potrebe da ga mijenjam jer GPU ionako boosta do 2100 MHz.
No, pustimo sad power limit sa strane, i uhvatimo se samo temperatura, mislim da se obojica možemo složiti da je "niža temperatura=duži radni vijek".
Sad mi objasni (ili linkaj), kako se kartica koja radi na 60C i punom opterećenju 24/7 manje "kvari" od kartice kojom se igra 2 sata dnevno na 70C? Čak ću ti dopustiti najzahtjevniji slučaj gaminga, gdje je igra toliko zahtjevna da drži karticu na 100% cijelo vrijeme. (iako znaš da to nije istina, jer u igrama uvijek imaš više i manje zahtjevne scene).
Čak i ako uzmemo da trošenje komponenti raste eksponencijalno s porastom temeparature, u istom vremenu (24h) je mining kartica proizvela i disipirala više topline.
Ne mogu se složiti s tobom jer matematika ne štima.