View Single Post
Staro 15.11.2017., 18:40   #1398
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
ok,tvoje mišljenje,ali...

LG,HTC i Sony ne prodaju ništa.mobilni dio je već godinama u krizi.po čemu su oni statusni simbol?samo po imenu...
Apple jedini zarađuje stvarno,a Samsung prodaje na količine,ali ima i velike troškove...
Oppo,Xiaomi i ostali kinezi kopiraju slažem se,ali vladaju u Kini i Indiji gdje živi više od 3 milijarde ljudi.dakle zarađuju....
mijenjam često mobitele i ne zanima me brand nego isključivo najbolje za uloženo.previše sam ih promijenio da bi se palio na status ili marku
Nije to samo moje misljenje... Cinjenica je da su kinezi jednostavno 'kinezi'... Ne prednjace po nicemu osim po cijeni i ciljaju trzista Kine i Indije kako si i sam rekao gdje imaju pola zemaljske kugle za prodat mobitel... Ekipa tamo si ne moze priustiti iPhone ili Samsung premium, pa kupuju ove kopije...

Reko sam vec, Huawei je napravio iskorak i cilja premium segment sa svojim modelima... Istu stvar je Hyundai napravio sa Genesisom... Automatski u ocima javnosti se prema njima odnose kao nekome tko ima snage parirati najjacima u bransi, dok se Oppo, Xioami i slicni uopce niti ne bore sa najjacima, nego ciljaju masovno trziste i to im ide jako dobro... Rade jeftine telefone koji mogu dosta, ali nitko tko si moze priustiti ozbiljniji telefon nece kupiti 'kineza' jer mu to nikako ne pridonosi imidzu koji gradi medju svojim frendovima ili poslovnim suradnicima...

Samo objasnjavam ljudsku psihologiju, to je sve... Jasno je meni da i Oppo i Xiaomi i Oneplus imaju modele koji su po 500-600EUR, ali kazem, nitko tko ima tolko para, a drzi do imidza u drustvu nece kupiti takav mob... Mozemo nazvati to zaostalim, ali to je tako... Na zalost, svjestan sam da 'odijelo cini covjeka' ma kolko god se svi trudili dokazati suprotno...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote