Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 13.11.2017., 08:44   #8837
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
između bakra (15 kn/m) i tog isktog bakra ali posrebrenog (30 kn/m) normalno razmisljanje bi bilo da to kazes/napises, ali bi trebao znati da je to slučaj samo u tvom sistemu, a ne na sva zvona ponavljat kao papagaj da je to nebo i zemlja razlika i 10x bolja, jer svatko tko se imalo bavi hifijem, bi trebao znati da ta i takva „ogromna razklika“ između ta dva kabla je primjetna u 0,001% sistema i zapravo je iznimka koja potvrđuje pravilo.


Kao sto su ti vec napisali, uspoređujes različite ustroje konkretno zvučnika, a ne znas osnove osnova i donosis vrlo smione zaključke na osonovu svog skromnog znanja.

Iskreno, nakon tvog prvog posta sam naslutio da ce bit svega nadrobljeno od tebe, a tvoj prvi post se referirao na relativnu glasnocu, otpor zvučnika, osjetljivost i polozaj pota na pojedinom pojačalu koji za rezultat ima kvalitetu i vjernost zvuka.




Uglavnom, shvatili smo, sva pojačala su ista, (eventualno Marantz pm66 je malo topliji), razlika između bakra i posrebrenog bakra je nebo i zemlja ili 10x bolje, i AE Ice su najbolji zvučnici u povijesti hifija.

Zahvaljujemo na ovim novim informacijama, ali eto, u budućnosti stvarno ne treba vise.
Hvala na razumijevanju i LP

-->
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
koliko je kostalo sam naveo iz razloga sto ima i CA od 3000 kn,pa bi ovaj od 8500 trebao raditi bolje,mada to i ne mora biti slucaj.
A za kablove necu prestati pricati,jer kada je razlika tako cujna,da i totalno neuki cuju razliku. Onda je kabel definitivno jedna vazna karika u nizu. rekoh izmedju bakra i bakra je razlika jako suptilna,ali bakar srebro ogromna.
Recimo zensor 1 na srebru vristi,visoki sjeku usi,a sa bakrom se totalno smiri,i postane slusljiv...
Znaci od svih pojacala,samo mi je Marantz pm66 se radio toplije od drugih ampova,svi drugi su mi bili jako slicni(nemoguci za odrediti koji svira u blind testu)

Stari moj, ti ili ozbiljno smanji ili mjenjaj dilera.

Cijelo vrijeme pričaš o srebro kablu, a mislis na posrebreni bakar i tu drobis o nekoj razlici nebo/zemlja. Čak da je u tvom sistemu tako ogromna razlika između bakra (15 kn/m) i tog isktog bakra ali posrebrenog (30 kn/m) normalno razmisljanje bi bilo da to kazes/napises, ali bi trebao znati da je to slučaj samo u tvom sistemu, a ne na sva zvona ponavljat kao papagaj da je to nebo i zemlja razlika i 10x bolja, jer svatko tko se imalo bavi hifijem, bi trebao znati da ta i takva „ogromna razklika“ između ta dva kabla je primjetna u 0,001% sistema i zapravo je iznimka koja potvrđuje pravilo.


Kao sto su ti vec napisali, uspoređujes različite ustroje konkretno zvučnika, a ne znas osnove osnova i donosis vrlo smione zaključke na osonovu svog skromnog znanja.

Iskreno, nakon tvog prvog posta sam naslutio da ce bit svega nadrobljeno od tebe, a tvoj prvi post se referirao na relativnu glasnocu, otpor zvučnika, osjetljivost i polozaj pota na pojedinom pojačalu koji za rezultat ima kvalitetu i vjernost zvuka.




Uglavnom, shvatili smo, sva pojačala su ista, (eventualno Marantz pm66 je malo topliji), razlika između bakra i posrebrenog bakra je nebo i zemlja ili 10x bolje, i AE Ice su najbolji zvučnici u povijesti hifija.

Zahvaljujemo na ovim novim informacijama, ali eto, u budućnosti stvarno ne treba vise.
Hvala na razumijevanju i LP

__________________

srale7 je offline   Reply With Quote