Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 10.11.2017., 14:27   #8817
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vjeksone, ti si očito posebna biljka, ako krenemo sa tvojim shvaćanjem snage pojačala, impendacije i polozaja pota na određenim glasnoćama, pa nastavimo se na kablove i 10x bolji zvuk između bakrenog i tog istog ali posrebeneog kabela, tako da se sve sto ti napises je i vise nego relativno i treba se uzeti sa (popriličnom)dozom opreza.
Ja nigdje nisam napisao da silver kablovi rade 10x bolje...citati sa razumjevanjem. Napisao sam da se ponavljam po 10 x. A ne da je bolje 10x... A samo post dva prije toga sam napisao da nema bolje,nego samo drugacije,a da meni bolje pase jeftiniji silver kabel,od duplo skupljeg bakra.

I sve mi je vise jasnije zasto me odredjeni ljudi napadaju. Ocigledno se promoviraju skupi strani zvucnici,koji su nekome u cilju da se sto vise prodaju...
Znaci ja sam 100% realan,zelim svima najbolje,za sto manje para.
I kada kazem da zvucnik od 2000 kn,radi bolje od 3 4 x skupljih zvucnika ,onda to i mislim. Samo to nekome ocigledno ne odgovara.
Znaci ja nisam promovirao skuplje zvucnike,a pljuvao po jeftinim,nego obratno.
Svi zvucnici koji nisu rucni rad,su radjeni za mase,i tako rade,i rjetko se za neke normalne novce nadje neki novi ,i da radi bez nekih vecih nedostataka.
Na mom sistemu sam testirao najmanje 5-10 pari,i hladno mogu reci da AE radi znatno bolje,a kada se u obzir uzme i smjesna cijena (2000 kn u Hi fi je smjesna cijena za nov zvucnik,jedva da prolazi pod pocetni nivo),onda je razlika jos daleko veca...
Znam ljude koji posjeduju dynaudio ,razne modele,pa kada su poslusali AE ostali su zateceni,kako mali zvucnik radi,ponavljam za nikakve novce,naspram jednog Dynaudia od 8000 10000kn.

Za pojacalo sam napisao da se razlika najvise osjeti u snazi,a da pojacala u istom cjenovnom rangu zvuce gotovo isto...
Razlika bi mi isla,;
Zvucnici
Soba-udaljenost zvucnika od zida,stalci isl
Kablovi zvucnika
Pojacalo
Interkonekti
Ostalo

Ja bi bio najsretniji da je meni neko prije 10 godina predložio AE,mada tada nije postojao Ice,a sam Ledjenac kaze da rade bolje od vecine zvucnika sto je ranije napravio...
Tako da onda mozemo biti sretni sto njegov najjeftiniji zvucnik tako dobro radi...
Po meni nije bas lijep zvucnik,barem ovaj od blazujke,ali ovaj od medijapana je top.
vjekson je offline   Reply With Quote