Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 07.11.2017., 08:18   #8783
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Zašto onda kupuješ interkonekte za 150kn ako je kabel kabel? Radit će bez
problema i onaj koji si dobio uz uređaj ili kupio za 15kn.
Pa nije toliko strasno izdvojit 150kn (govorim za interkonekt) za kabel koji ce izgledat 10x ljepse i bit cvrsci od tog za 15kn...kabel se kupuje jednom u par god (bar u mom slucaju)...nisu to cipele

btw taj za 15kn sigurno nema toliko cistog bakra u sebi kao u ovom za 150kn...nije da cijena odredjuje kvalitetu ali opet prije kupnje malo proguglas pa vidis...

ako ne vjerujes kupi pa probaj (u slucaju ako imas taj interkonekt za 15kn i malo ozbiljniji sistem)

Naravno moj je sistem sveukupno nekih 15000kn tako da nema smisla kupovat neke bjesnoce od zica kad nece bit nikakvih boljih rezultata...provjereno sa QED kabelima koji su me izasli 800kn (govorim o ovima za zvucnike 2x2.5m) vs kabeli noname od 200kn(2x2.5m)

U mojem iskustvu sa audio opremom jedinu razliku u promjeni na bolje sam primjetio kad sam koristio interkonekt od 3m koji je bas kostao 15-20kn/m kao sto kazes....kad sam ga promjenio za ovaj novi sa Alija koji sam platio oko 150kn sve je pocelo bolje disat, stereo slika je postala stvarna...interkonekt je 1.5m, a promjena se desila zbog toga sto je ovaj od 3m radio previse otpora (zbog duljine, presjeka i nekvalitetnog materijala) i detalji su se izgubili....zato nemojte nikad kupovat taj shrot za male pare

U drugom slucaju kad sam imao drugi jeftiniji sistem (Mission M33i i Kenwood KA5010 prije 7-8god), napravio sam sam interkonekt od mikrofonskog kabela koji je bio jako popularan u to vrijeme (zaboravi mu ime) i sve je radilo isto do momenta kad je proslo 4-5mj...odlucio sam ga zamjenit za prvog kineza koji sam narucio sa ebaya...totalni preporod...dali je ovaj mikrofonski s vremenom oksidirao i poceo radit veci otpor, ili je nesto drugo bilo u pitanju neznam, ali kinez ga je rasturio

Mogu ja sad pisat svasta, svako ce mislit po svom...ali eto to je moje iskustvo
gbijelic je offline   Reply With Quote