View Single Post
Staro 02.11.2017., 22:45   #1232
grunf_hr
Registered User
 
grunf_hr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: HR
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Uz tako los/slab signal rezultati su primjereni. Za pocetak, otkri iz kojeg smjera ti dolazi signal, tj gdje je bazna stanica na koju se spajas. Zatim smjesti router na najpovoljnijem mjestu za sto jaci signal.
Posalji rezultate sa tako dobijenim najboljim mogucim signalom, da se vidi jel bi ti i kakva antena pomogla.

Btw, ustanovi jel imas LOS (slobodan pogled na baznu stanicu) jer i o tome ovisi izbor vanjskih antena...


U blizini sam hipodroma, na aplikaciji open signal mi piše da se spaja na neku baznu stanicu na prisavlju. LAC 101

Okrenuo sam router prema stanici i iako gleda u zid odmah mi je signal skočio za crticu. Prema ovome pretpostavljam da bi mogao uzeti neku vanjsku antenu (ako ununutarnje ne bi pomogle) i usmjeriti ju s balkona (balkon mi gleda na tu stranu) prema stanici. Za LOS nisam siguran ali mislim da baš nemam optičku vidljivost prema toj zgradi.. ali s obzirom da mi je skočio odmah za crticu čim sam okrenuo mislim da mi niti nije potrebna vidljivost (ispravite me ako sam u krivu).

Sutra još pokušam prebaciti u drugu sobu pa ćemo vidjeti mjerenja..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: grunf_hr. 03.11.2017. u 00:03. Razlog: ne mogu spavat
grunf_hr je offline   Reply With Quote