View Single Post
Staro 16.10.2017., 20:51   #2485
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ja bi ti preporucio da zaobilazis Xiaomi u sirokom luku. Ja imam generalno sranje s 5x koji se po recenzijama na netu prikazuje kao savrsen mobitel, a i ovdje mu je ugled bio visoko dok ga netko nije stvarno kupio, ja. Ne mogu ga prebaciti na global rom jer je bootloader zakljucan (do daljnjega, a poznavajuci Xiaomi moguce i zauvijek). Kako kupujes kod nas u ducanu vjerojatno ces dobiti global rom pa te hrpa stvari koje sam naveo na Xiaomi temi nece dirati toliko ali utjece jako na percepciju firme. Na 5A je bootlocker zakljucan iz istog razloga kao i na 5X, dakle zaboravi root i custom romove na ta dva modela bez obzira gdje ga kupio.

---update na ovo iznad---

Izgleda da je Xiaomi ipak, od danas, dopustio otkljucavanje bootloadera. Nakon nesto vise od mjesec dana. Ipak gorak okus ostaje jer sluzbene obavijesti o cijeloj situaciji ne postoje. Ili ih ja ne znam naci pa nek me pametniji isprave.

--end of update---

Isto tako kako sam se puno predugo bavio pokusajem dovodjenja tog mobiltela u pristojno stanje primjetio sam da hrpa Xiaomi modela ima iste probleme: agresivni battery management koji ubija aplikacije u pozadini i ne stizu notifikacije, GPS se ugasi nakon sto zakljucas ekran pa moras restartati rutu na Google maps i tko zna sto jos nisam primjetio. Ono sto je mene zajebalo je to da na netu ima more tutoriala kako se ti problemi rjesavaju i svi su manje vise copy paste i niti jedan od njih ne radi. To sam skuzio tek kad je mene zadesio isti problem. Zasto bi itko spamao forume s tim tutorialima zakljuci sam.

S druge strane prodji i XIaomi temu jedno 3,4 strane u natrag pa na dalje jer se navodno spominje rasulo u sustavu nakon zadnjeg updatea softwarea. Dakle ako zelis biti siguran bolje ti je da ne updejtas software dok radi i dok ne budes siguran da ti update nece potrgat sustav.

Xiaomi forum je prepun spama i jako je tesko naci i u pocetku prepoznati sto je kvalitetan post, a sto glupost. Takodjer se teme dupliciraju i treba ih proci pet s istim nazivom da bi mogao procjeniti koja ima pravu informaciju.

Isto tako pripazi na savjete za mobitele na ovom forumu jer jedan dan ovdje LG G6 ima ocajnu kameru s akvarel slikama, a drugi dan je ta kamera jedna od boljih na trzistu.

A sad da budem malo konstruktivan, za taj mid range cjenovni segment se Huawei cini kao best buy, pa cak i u visem rangu cijene. Opet, Huawei je jedno 20% skuplji od Xiaomija za vise manje istu lovu pa moras procijeniti oces se kockati. Ako vec ides na Xiaomi uzmi dostavu jer onda imas tjedan dana da vratis mob bez ikakvog razloga. U tih par dana mozes na njega instalirati sve aplikacije koje inace koristis i vidjeti dal je software u banani ili ne. Ako nije onda ga ne updejtaj dalje i uzivaj jer za tu lovu nisi mogao proci bolje.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 16.10.2017. u 21:01.
hash je offline   Reply With Quote