View Single Post
Staro 14.10.2017., 11:23   #2472
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znam da uživaš u samoprozvanoj tituli "glavnog za mobitele i financije oko njih" na PCE forumu, ali kao što rekoh, tu nema egzaktne formule kome je koliko isplativo i koliko mu je bitan omjer uloženo/dobiveno

Jer opet ponavljam, to što mobitel košta u dućanu 7000 kn, ne znači da ga je netko toliko platio. A s druge strane, da ga je i platio 7000 kn uz plaću 15k, vjerujem da ga nebi ni osjetio.

Tako da, prijedlozi oko isplativosti mobitela su poželjni samo kad netko pita "kaj da uzmem za 3 soma novo". Ovako, s jedne strane se osjeti ljubomora i zavist, a sa druge strane namjerno prcanje ekipe koja si može priušiti bolji mobitel. Ti gledaš kroz prizmu svog financijskog stanja i upućenosti u uređaje, ja gledam kroz prizmu "nismo svi isti" te kroz moderatorsku prizmu "prijavio ti se post 17x" a u recentnim primjerima smo vidjeli kako su se "dobronamjerni" savjeti s dozom prcanja pretvorili u fino upakirana ad-hominem mećanja.

FYI, vidi malo ostale teme na forumu. Zašto netko ima GT720 grafičku, a netko GTX1080Ti ako oba igraju PES. Jedna i druga ga vrte na 1080P. Stoga, ajde da se konačno manemo više tih uloženo/dobiveno omjera jer ne možeš suditi narodu prema sebi

Ljudi kupuju prema svojim finacijskim prilikama i neprilikama. A što bi bilo najbolje za njih, neka odluče sami slažemo se oko toga?



Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Onda ujednači kriterije. Nemoj se samo voditi po cinkaroškim bijednim prijavljivanjima. Recimo iphone tema je na par stranica bila puna postova koji su se odnosili na neisplativost (i sprdačinu na tu temu) iphonea a niti jedan moj upis. Neka ti to onda bude generalno obraćanje naciji. Mogu ti ja biti ispušni ventil ili da se ne zamjeriš ovoj stalnoj ekipici "ruka ruku mije i sve znam" al kompa vrijeme je da onda bude za sve isto pravilo.
A vezano za financije. Mogu si ja priuštiti i mob od 10 tkn i to za keš pa čak i uz ovaj kredit za stan koji imam. A nisam nasljedio ništa od tatice i mamice. Međutim ja kupujem razumno (ajmo reći) i ne pada mi na pamet preplaćivati nešto. Da nisam toliki zaljubljenik u gadgete furao bi 3310. Dovoljno je funkcionalna. Ili neki šaomi od 700kn. Ako baš mora smartphone. Dakle kod mene nema zavisti. Jeb*e mi se tko što kupuje al se sve mora staviti u perspektivu vrijednosti. Inače mi ovdje možemo pisati npr. kako je ferrrari najbolji auto i kako sve drugo nema smisla kupovati jer je lošije. Cijena nebitna. Čemu onda rasprava i usporedbe? Samo pišemo o najboljim i najskupljim mobitelima i kako smo sretni s njima. Ili da pretvorimo u forum u recenzije i međusobno podupiranje.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
GPS, 4G i Bluetooth su mi uvijek uključeni, 0-24. No na navigaciji je i normalno da se mob više zagrije, pošto troši struju ko mutav u tim trenucima. No dobro, svako ima neke svoje afinitete dok kupuje mob. Nekom smeta dlaka u jajetu, nekom ne. Ja sam u svakom slučaju bio prezadovoljan s M8 a bome sam i s M9 tak da pretpostavljam da će mi slijedeći mob bit M10. Samo verzija s ravnim staklom, onu pro verziju s edge izdrkavanjem ne mislim ni pogledat.
Mate ima veće kućište i općenito mu taj kirin toliko ne daje problema kod grijanja. Sve u svemu odličan je to mob.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 14.10.2017. u 11:31.
Tvrdi je offline   Reply With Quote