Citiraj:
Autor legija
Jucer me zaustavila policija i nazalost bio sam pijan i napuhao 1.6 promila. Oduzeta mi je vozačka danas sam isao po nju. Imam vozačku nekih 8 godina i bio jedino kaznjavan 2 puta jer kod sebe nisam imao dokument vozačke u iznosu od 300kn.Nikada dobio kaznu za brzinu i slicno. Sada me zanima kakav je sljedeći postupak i koliko je kazna za to? Ja koliko sam vidio da je 6 mjeseci bez vozačke i 5000-15000kn kazne. Zanima me dali je moguce kako smanjiti kaznu i dali da uzmem odvjetnika? Vozačka mi je jako bitna jer mi ona treba na poslu
|
1,6 (pijanstvo a ne pripitost, dakle više od 3-4 pive ili litra vina) i sad razmišljaš o važnosti vozačke a kao olakotnu okolnost uzimaš to što si 2 puta zaboravio dokumente kad su te zaustavili?
Novčanu kaznu bih i oprostio, ali oduzimanje vozačke i zabranu upravljanja vozilima ne. 6 mjeseci bez vozačke, a u takvom stanju si mogao nekog kazniti za cijeli život.
lp