Tema: Automobili
View Single Post
Staro 13.09.2017., 00:34   #31656
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,083
Ljudi moji, kaj da delam.

U ruke mi je dopala Impreza 2.0 benzinac, 150ks, pogon na sva 4 stalno. Auto je odličan u svim pogledima, gušt ga je vozit, čut taj boxer motor, vozačka pozicija i ležanje auta je savršeno, jedino je potrošnja suluda, a to je po gradu 11-12 litara po 100km i to uz razumnu vožnju. (11 kad vikendima potegnem više po avenijama pa se malo spusti, a bliže 12 ak je isključivo gradska voznja - cenomerec, zeleni val, vukovarska, centar, tipične guzve kolko god ih probao izbjec). Po zimi bi to još vjerojatno fino naraslo zbog pojačanih gužvi i nižih temperatura. Inače po staroj cesti/ autoputu se da uz normalnu vožnji spustit na cca 6.5-7L i to i je prihvativo. Jurnjava preko 130 na autoputu je no way jer je 5 brzina i tad ga u višim okretajima krene pošteno cuclat. Kak se vozim sam mi se kune vrte po glavi .

Auto je 2008. godina i ima nešto manje od 55000km, a vidim da se isti takvi sa skoro duplom kilometrazom prodaju po 10k ojra plus minus.

Dal da ga utopim pa kupim neki dizel (sviđaju mi se dusteri jer volim po zimi često na sljeme i skijacu i gazit po snijegu + ta totalna jednostavnost i bare bones dacia) ili da pregrizem drek i pomirim se s potrošnjom.

Računam da radim oko 10k km godisnje, da je potrošnja manja vjerojatno bi se manje kontrolirao i radio više.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 13.09.2017. u 00:40.
nub je offline   Reply With Quote