Tema: Automobili
View Single Post
Staro 12.09.2017., 13:24   #31622
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Gledam vec neko vrijeme polovnjake Fiestu i Focusa, izmedju 5 i 7 godina starosti i zanima me postoji li neki odredjeni razlog zasto je u oglasnicima redovito veci broj dizelasa naspram benzinaca? Vjerujem da je nas mentalitet jedan od razloga, dizlo majka i te fore... Meni nazalost dizel nije neka sreca jer bi se 80% vremena vozio po gradu itd...

Ako su Fordovi dizeli pogodni za grad i takav nacin voznje, onda mi je jasno zasto ima toliko ponude i lako promjenim misljenje...
Mentalitet, opcenito se najvise uvoze dizeli. Ja kad sam kupovao auto prosle godine, 95% su sve dizeli bili.

Dizel nije pogodan za grad samo zbog DPF-a. Ovisno o proizvodjacu, modelu i motoru moze biti mnogo drugacije ponasanje DPF regeneracija. S jedne strane, moze ti se desiti da se DPF zacepi, ako je logika regeneracije napravljena da vozilo ceka voznju na otvorenom (tj. regeneracija radi tek kad se steknu uvjeti), ili s druge strane preceste aktivne regeneracije u gradu, tada ne strada DPF ali strada ulje u motoru jer bude pokvareno sa velikom kolicinom dizela koji zavrsi u ulju, narocito ako te aktivne regeneracije nisu bile uspjesne.

Ovo je moj pokusaj da te odgovorim od dizela.
SRV je offline   Reply With Quote