View Single Post
Staro 05.08.2017., 15:05   #590
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,279
Pozdrav ekipa!

Vlasnik sam Xfxove hd7850 dd 2gb koja je u konfi pod moj komp i prosli mjesec mi se dogodila nekakva pizdarija kojoj sam bezuspjesno pokusavao otkrit uzrok.

Dakle situacija je sljedeca: origigi win7-64bit dignuti gore ima 2-3 godine i od tada je taj OS gore. Prije cca misec dana mi je pocea nekako trzat ekran i cudno se ponasat. Dode ati driver update opcija, ja updateam i od tada komp pocinje ne radit. Prode onaj windows boot logo, i kad bi trebao doci win login screen ekran se samo zacrni i tako stoji.

Bootam u safe modu, pobrisem drivere sa amdcleanuputility i rebootam komp, uredno sa dignu windowsi ali ocito bez ati drajvera. Instaliram ponovno, ista stvar, instaliram stare za koje znam da su mi radili (non-whql-64bit-radeon-software-crimson-16.5.3-win10-win8.1-win7-may21) i opet ista stvar.

Komp trenutno radi, ali bez instaliranih drajvera, nema mogucnosti aero nema pokretanja igara, dakle ko da grafe nema. Monitor je spojen na graficku, vent se vrti, slike ima, ali drajvere nikako dobit. Dakle monitor nije spojen na integriranu (vga na maticnoj) nego na grafu, hdmi port (hdmi-dvi konverter -> dvi u monitor - 19'' 190v phillips, ne ovaj iz moj komp).

Sta se ovdi dogodilo i je li grafa rip? Kako ide slika preko nje uopce i vrti ventove ako nije rip? Ako ima itko kakvu suvislu ideju sta napravit - slusam.

ps. nisam prova reinstall winsa jer ne virujen da je u tome problem. Jesam li u krivu?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote