View Single Post
Staro 24.07.2017., 23:19   #2660
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,613
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Eto, da i ja javim iskustvo s Uzijem.

Uglavnom pozitivno, osim što mi nisu uspjeli nabaviti po ponudi unaprijed plaćene Noctua dodatke (gumeni čepići za montažu ventova i PWM splitter kabel), no vratili su novac i sve je ok.
Murphy's law. Trenutna situacija. (Kod nas su sada 2 pakiranja crvenih kojih nema kod dobavljaca)





Citiraj:
Ono što sam kupio je tri komada Arctic F12 PWM ventova. Dakle, poslao mail, zatražio ponudu, dobio ponudu mailom i platio Internet bankarstvom te preuzeo prošli tjedan ventove u poslovnici u Zg (pozdrav članovima PCEXa koji tamo rade ).

Sad, ventovi mi se nisu svidjeli, nisu ni do koljena Arctic F14 PWMovima koje sam kupio u Linksu, rade nekakvu rezonancu u plastičnim okvrima u mom Cosmosu na određenim okretajima. Kako sam u međuvremenu nabavio jedan bequiet Silent Wings 3 vent (hvala članu ku-hi na brzoj i dobroj trgovini) koji mi se jako svidio i koji je prokleto tih, pitao sam da li mogu vratiti Arctic ventove i nadoplatiti za dva takva bequieta, uz napomenu da ću zadržati Arctice ako ih je problem vratiti (jer ipak su išli po mojoj narudžbi i nije mi ih problem negdje udomiti).

Pomalo me iznenadio odgovor koji sam dobio (kažem, nije mi problem zadržati ventove i ovo pišem čisto radi iznošenja iskustva i akademske rasprave):
"Nažalost ventove preuzete i plaćene kod nas na poslovnici nismo u mogućnosti vratiti, pogotovo obzirom da su posebno naručivani za Vas te uz činjenicu da su ventovi u potpunosti ispravni. Otvarane i korištene ventove ne možemo dalje nuditi kupcima."

Stoji da su ventovi posebno za mene naručivani, da su preuzeti u poslovnici, da su potpuno ispravni i da je kutija otvorena. Ono što me zbunjuje je navod da su ventovi plaćeni u poslovnici (nisu, plaćeni su Internet bankarstvom tjedan dana prije preuzimanja u poslovnici) i da su korišteni (jedan je montiran gumenim pipcima i nema nikakvih tragova šarafa, druga dva su samo izvađena, isprobana pola minute i vraćena u kutiju). Zar ovdje nije primjenjiva odredba o sklapanju ugovora na daljinu/izvan prostora trgovine, odnosno da mogu vratiti robu u roku od 14 dana bez navođenja razloga?

Kažem, ovo je čisto akademsko i teorijsko pitanje, ventove ne namjeravam vraćati, a bequieti su već naručeni i plaćeni.

PS. A možda me jednostavno Futura IT razmazila kad su mi vratili novac za Noctue koje sam kupio kod njih u poslovnici, a čiji zvuk mi nije odgovarao ili Links gdje su mi rekli da nema problema ako vratim Arctice F14 i zamjenim za nešto drugo ako mi se ne svide.
Ok, mladi kolega u poslovnici je krivo interpretirao moje riječi, ali da, za povrat i raskid se treba i pozvati na to, a na izjavu koju mi je kolega telefonski prenio:
Citiraj:
...i ako vam to predstavlja ikakav i najmanji problem što se tiče povrata robe dobavljaču, ostajem pri narudžbi beQuieta, a Arctice ću zadržati.
Sam ja osobno kolegi rekao preko telefona, "Napiši Gariju da nam je problem preuzet nazad iz xy razloga...trklj, mrklj....drklj.....peeeeee"

Kako sam prolazio kroz tunele iznad Trsta, veza je pukla, pa sam primio neki drugi poziv i ovo oslo u zaborav, a kolega je isto bio zauzet pa je napisao navedeni odgovor.

Ak je frka, daj te ventove nazad, budem ih ja darovao nekome.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote