09.07.2017., 07:12
|
#152
|
super user
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
|
Nisu svi spojeni na FTTC. Nego samo tcom korisnici,dakle za sad jos uvijek mora bit stari kabel.
Uskoro se mjenja Standardna ponuda HT za veleprodaju širokopojasnog pristupa .(Datum zatvaranja rasprave: 28. travnja 2017...ali nije objavljen zavrsni dokument)
Neznam jel je bilo vec ali evo sta pise...
Citiraj:
U članku 3. Tehnički uvjeti/arhitektura usluge veleprodajnog širokopojasnog pristupa u stavku (1) prva rečenica mijenja se na način da sada glasi:
„Usluga veleprodajnog širokopojasnog pristupa omogućuje Operatoru korisniku
koji raspolaže vlastitom IP – platformom,
povezivanje svojih Krajnjih korisnika putem ADSL/VDSL pristupne tehnologije odnosno
FTTN/FTTC/FTTDP/FTTB/FTTH arhitekture/topologije i mrežne platforme HT-a.“
|
ali ima kvaka
Citiraj:
U članku 4.1. Postupci podnošenja zahtjeva i pružanja usluge veleprodajnog širokopojasnog pristupa u dosadašnjem stavku (24) sad (25) prva rečenica mijenja se na način da sada glasi:
„Za nezavisni čvor (FTTN rješenje) i zavisni čvor (FTTC rješenje) vrijedi pravilo da će svaki novi korisnik za kojeg se traže samostalne usluge ili kombinacija usluga čije su dolazne brzine veće od 5 Mbit/s biti realiziran putem VDSL tehnologije samo ukoliko je operator na zahtjevu označio da traži VDSL tehnologiju te ako se korisnik nalazi na području obuhvata centralne lokacije na kojoj je dostupan VDSL te ukoliko je korisnik ujedno i na petlji čije slabljenje na frekvenciji od 1 MHz je manje od 35,85 dB, a što odgovara duljini do 1500m za kabel promjera vodiča 0,4mm (za VDSL2 8b), odnosno manje od 17,92 dB a što odgovara duljini petlje do 750m istog kabela (za VDSL2 17a) – uvjeti za VDSL realizaciju usluge.“
I.29.
U članku 4.1. Postupci podnošenja zahtjeva i pružanja usluge veleprodajnog širokopojasnog pristupa u dosadašnjem stavku (25) sad (26) prva rečenica mijenja se na način da sada glasi:
„Za već aktivne veleprodajne širokopojasne pristupe na nezavisnom čvoru (FTTN rješenje) za koje se traži povećanje brzine ili uključenje novih usluga čija je ukupna dolazna brzina veća od 15 Mbit/s, vrijedi pravilo da će tražena promjena biti realizirana putem VDSL tehnologije na zavisnom čvoru (FTTC rješenje) samo ukoliko je operator na zahtjevu označio da traži VDSL tehnologiju te ako se korisnik nalazi na području obuhvata centralne lokacije na kojoj je dostupan VDSL te ukoliko je korisnik ujedno i na petlji čije slabljenje na frekvenciji od 1 MHz je manje od 35,85 dB, a što odgovara duljini do 1500m za kabel promjera vodiča 0,4mm (za VDSL2 8b) odnosno manje od 17,92 dB a što odgovara duljini petlje do 750m istog kabela (za VDSL2 17a) – uvjeti za VDSL realizaciju usluge.“
|
Zadnje izmijenjeno od: viper. 09.07.2017. u 07:17.
|
|
|