View Single Post
Staro 17.06.2017., 21:13   #488
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Radi, sam kažem dešavaju se prekidi po 30 tak sekundi, a nekad i par minuta, nekad treba restart rutera. Kad sam imao u 10. mjesecu pokućni na probu i sa njihovim Huaweiom se to dešavalo. To se nije dešavalo na Simpi internet danu 4G. Sad kako sam stavio antene nove, čini mi se da se to nedešava tako često, ali kažem treba više vremena testirat pogotovo u vremenu kad je mreža najviše opterečena.

Ali da stick + ruter funkcionira bez problema već duže vrijeme.

Ali eto razmišljam i da u budućnosti uzmem baš 4G ruter, samo malo ih ima sa Gbit lan portovima, a i koji ih imaju nisu baš jeftini, osim da kupim ovaj što tele2 daje na pretplatu.

Neznam dali netko ovdje je radio usporedbu, testirao huawei ruter što daje tele i neki 4g dlink ili tplink do 1000 kn, da se vidi šta je bolje.

Mi u firmi smo instalirali Tplink MR-6400 na jednoj lokaciji za potrebe udaljenog pristupa i u kombinaciji sa T-comovim 4G internetom na pretplatu radi, dobro, ali opet je se na njega nespajam često, par puta tjedno, tako da nemogu reć dali dolazi do ovakvih prekida kao na tele2 koji imam kod kuće.

Huawei od tele2 razmatram zato jer ima gigabitne portove, realno za sadašnju brzinu netrebaju gigabitni portovi, ali opet možda sa 4G ruterom bude bolji signal s time i bolja brzina, pa možda i budu potrebni gigabitni portovi, jer kad sam testirao kod kuće TP-link MR-6400 na Simpi internet danu 4G, preko grafa speedtesta bilo je vidljivo da je brzina mogla biti i veća od limitiranih 75/25. Pa se bojim da s njime i sadašnjim antenama 100Mbitni portovi bi mogli limitirati brzinu.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: pinkskin. 17.06.2017. u 21:24.
pinkskin je offline   Reply With Quote