View Single Post
Staro 06.05.2017., 22:55   #1775
RR Merlin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Planet Ape
Postovi: 16
Pozdrav društvo. Crkla mi je komponenta na prethodnoj kanti je pa je vrijeme za prelomit umjesto zamjeniti.

Namjena:
- mora vrtiti Lockheed Martin Prepar3d 3.4 i nadolazeći 4.0 sa sliderima na desno sada i narednih godina zajedno sa paralelnim pratećim programima i morem dodataka. To je najgore što će morati.
- FSX sa opsežnim modifikacijama
- postoji rizik da posluži za određene monte carlo simulacije
- photoshop, moguće 3d modeliranje...
- ostale igre tu i tamo, the usual suspects...

---------
Proteklih par dana je par frendova i ja ovak nešt smislilo:

I7-6700K sa Scythe Mugen 3 PCGH hladnjakom
Asus Prime Z270-A
Kingston HyperX Fury DDR4-2400 16GB (1X16GB)
Sapphire RX580 8G
SSD Samsung 250GB 850 EVO
HDD WD Blue 1TB
kućište: NZXT S340
---------
Trebao bi uzeti 24' monitor, al za monitore mi je pamet kratka. Sugestije su dobrodošle, nikakve perverzije, nešto što gets the job done. Photoshop gore nije profesionalan nego uglavnom izrada tekstura i obrada koječega za moje gušte. Mogu s njim pridaviti komp, al boje nisu bitne. Trebam običan monitor za normalnu cijenu koja me neće dodatno upropastiti. Tu bih molio pomoć.

---------
Napajanje sam planirao ostaviti koje je, postojeći 550W Corsair VX. Što se pohrane tiče bit će dovoljno jer imam sa strane još jedan disk od 2 TB postojeći.

---------

1x16 GB memorije je zato jer sad već se zna desiti me računalo prisili da shvatim da sam počeo koristit disk, a trenutno sam na 8GB. Bilo je ekurzija do 11GB a nisam ništa loše radio. Očekujem da sa pomakom na zahtjevnije simulacije i obzirom na što se sve odvija paralelno, da ću trebati više od 16 GB u ne tak dalekoj budućnosti... Nadogradnja je izvjesna i ne želim popunit ploču prije prve polovice planiranog životnog vijeka kante. Dodatni razlog je to što je izvjesno da će Prepar3d u narednoj inačici otvoriti mogućnosti još opsežnijeg korištenja memorije nego sada. Dakle, radi se o futureproofingu, možda treba možda ne, vrijeme će reći, ali to bi bila motivacija za odluku. (Obzirom da većina radi buildove sa 2x8.)

---------
Zanima me dal se moglo bolje za te novce i ako da, što. Razmatrao sam i RX580 vs. GTX1060, zasad naginjem ovako, ka RX580. Vidio sam GTX1070, da... nisam ziher jel bi skočio il ne, sve skup dosta je to.

Hvala i lijepi pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: RR Merlin. 07.05.2017. u 00:18.
RR Merlin je offline   Reply With Quote