View Single Post
Staro 25.04.2017., 22:58   #9
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 901
Meni osobno kokice za mikrovalku ne valjaju, pogotovo s okusima i ostalim sranjima.
Imam domaćeg dobavljača, čovjek sam uzgaja i prodaje kilu za 10kuna. Imate dobrih kokica i u kauflandu u rinfuzi, KTC-u a za ostalo ne bih znao.

Što se tiče pečenja. Moje vještine:
Nemojte peć u starim loncima, slobodno u nekom zepter s debljim (kvalitetnim) dnom jer ako pečete na plinu i ako je loš lonac, zagorit će vam u krug kako je plamen a okolo neće dobro popucat. Bitna je disipacija topline po dnu lonca da kokice deru istovremeno po cijeloj površini i nema šanse da će išta zagorit jer će letit ko lude.
Slobodno možete staviti jedan sloj kokica, a može i dva-tri ako je velik i dobar lonac.
Ono što smatram najbitnijim je količina ulja. Osobno preferiram suncokretovo, al dobro je i biljno, sve ostalo su preseravanja i nevalja ništa. Obavezno i najbitnije je da ne pretjerujete s previše ulja, stavite umjereno, kokice ne smiju plivati u ulju, radije stavite manje.
Druga bitna stvar vezana za ulje je kada vam ispucaju, odma imajte pripremljenu teču da možete isipat sve kokice iz lonca jer ako ih ostavite u loncu ulje će kondenzirat i kokice će smrdit na ulje više neg da ih pečete u deci ulja.

Što se tiče maslinovog i palminog ulja i kokica, ne znam di ste to čuli, al nemojte bit smješni..
Jednom prilikom, kokice sam već usipao u lonac pod vatrom i pauziranim filmom da bi skužio da nemam ulja osim maslinovog domaćeg prvoklasnog. JEbiga, išo sam probat.. i više nikad, ne da je žao maslinova ulja neg su kokice užasne, suhe i nejestive, zapravo na prvu je ok al suh after okus u ustima ostaje satima i žedni ste ko rupa bez dna.

Jedem kokice na tjednoj bazi, nekad više nekad manje, i znam šta pričam. Sva ova sranja s posebnim uljima maslacima i ostalim sranjima lijepo zvuče al meni osobno nije privlačno jer takve kokice mi se zgade nakon tri šake.

Ovako najjednostavnije ispečene kokice vam se neće zgadit i to je ono najbitnije.
domina je offline   Reply With Quote