View Single Post
Staro 12.04.2017., 21:11   #8326
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ovaj jeftinjava sharp aquos kojeg sam uzeo prošli tjedna ima jednu (ali veliku) manu - nema regulaciju backlighta. (ubite me neznam koji je model.... bio na akciji u emmezeti).
za te pare (2300kn, 48") je best buy, i slika je za moje skromne potrebe dobra, ali blješti u 3pm. regulacija brightnessa samo "brajtnesira" sliku, a ne dira backlight. kad pustim crni ekran , spuštanjem brightnessa ispod 45 nema razlike nikakve. povećavanjem iznad 60 se crna pretvori u svjetlo sivu i na kraju u bijelu, ali to je opet korekcija slike, a ne backlighta.
zar je moguće da postoji tv kojemu se ne može regulirat backlight?!? naprosto mi je nevjerojatno.
Sharp je bio poznat po svojim quatron lcd ekranima. Isti su imali solidan prikaz,ali sada izgleda da firma od nekog kupuje ips panele i s njima oprema svoje televizore. Stoga nije ni cudo da crna djeluje lose. Kada je kontrast jako los slika djeluje blijedunjavo tj percepcija slike je losa u globalu. Nije samo da "nevalja crna a sve drugo je dobro" kako mnogi misle.
Danasnji full-hd lcd televizori su uglavnom losiji nego sto su bili prije nekoliko godina-slabije osvjezavanje i precesiranje slike. Nema lokalnog zatamnjenja, nema 3d moucnosti. Jedino su mozda bolji za net tj bolje rade kao smart tv uredjaji
darkijas je offline   Reply With Quote