View Single Post
Staro 23.03.2017., 11:26   #425
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,121
Pozdrav ekipa.

Trebam pomoć. Idemo u nabavu novih laptopa za posao, pa bi trebao prijedlog laptopa koji će raditi ono što trebam.

Budžet od 5000-7000kn (sve igra ulogu).
Radim u mrežama, često sam na terenu, konfam switcheve, slažem wifi, konfam routere itd. Kad sam u uredu radim dosta s papirima, ponude, narudžbe, spajam se na 2 monitora itd.
Što koristim: winbox, putty, kontroleri raznih wifi providera (Ruckus, Ubiquiti itd.) spajam se puno s Remote desktopom na virtualke i fizičke mašine itd.
Što trebam: što mobilniji laptop, baterija bar 5 sati rada, minimalno i5 (mora biti intel), SSD obavezno (bar 250GB) i 8gb RAMA, FullHD display, maximalno 15,6", može i manje. Grafa integruša. Mora imati HDMI, LAN port.
Znam da ima dosta izbora za tu lovu, ali mene konkretno zanimaju vaša iskustva. Jer neću kupiti neko smeće gdje je jeftina plastika, pa kad ga nakon godine dana izvadim iz torbe da sve šprika ili se savija plastika.
Gledao sam sljedeće:
Lenovo Thinkpad, Apple Macbook Air (kolege imaju stariju generaciju PRO-a, trenutno nećemo davati preko 12k kuna za laptope a air ne daje ono što trebam, dosta problema s adapterima itd, to mi stvara dodatne probleme), Dell XPS (cijena je mana)...

Ima ko kavih konkretnih prijedloga.

Uzeli bi u Instaru, Links, Uzi ili ADM, samo ta 4 dućana.

Ne treba mi Windows, imamo dosta licenci još.

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote