View Single Post
Staro 11.03.2017., 00:46   #7
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Mene danas opet isprcao jedan rig

Radilo sve normalno od jučer navečer, danas popodne sam išao premještati router u drugu sobu pa sam na par minuta ugasio minere
Nakon toga više nema šanse da ijedan miner radi osim NiceHasha

Najprije sam sumnjao da neka grafička zeza (ili riser), ali micanjem jedne po jedne zaključio sam da niti samo sa grafom na ploči neće raditi
Onda sam napravio fresh install windowsa i opet ista stvar, onda sam promijenio matičnu ploču i opet napravio fresh install windowsa i opet ništa, onda sam promijenio napajanje i opet ništa

Uglavnom, ETH mineri kad bi trebali početi kopati onda se jednostavno sruše i dođe onda klasična windowsova poruka kada se neki program sruši, ZCash miner ispiše nekaku grešku OpenCL stall i restarta se ispočetka i tako unedogled... Jedino NiceHash Miner radi sasvim normalno

U čemu bi mogao biti problem?


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Stavio 20GB virtualne memorije, aero uvijek gasim

Driveri su 16.10.1

Dosad sam svaki puta slagao tako, svuda stavljam te drivere i nikakvih problema, a danas nikako da radi

Jel može biti da su se nekako mineri zblesali jer su oni ostali na D particiji i njih nisam stavljao nove?


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Htio sam reći, svi mineri su mi na D particiji i kad god radim svježu instalaciju windowsa oni ostanu isti, znači D ne formatiram

Danas su išle 2 reinstalacije windowsa i promijenjena je ploča (umjesto intelove stavio P5B) i svaki puta ista stvar

Sad više nisam doma, ostavio sam taj rig na nicehashu i radi bez problema, upravo spojen na njega... Za vikend ću se opet igrati s tim


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Nije mi vrag dao mira i išao sam jučer čačkati po tom problematičnom rigu preko teamviewera

Zaključio sam da kad pokrenem ZCash ili ETH miner onda ispiše da svaka grafička ima 3072MB memorije

I naravno, da nebi bilo sve divno, danas ujutro ga više nema na teamvieweru, sad moram čekati petak kada dolazim doma da vidim što se dogodilo


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Rekoh, ajd da malo prebacim rig sa RX480 na zcash, ugasim eth miner, pokrenem zcash miner, op, ispisuje da grafičke imaju 3072MB memorije... Odmah sam imao loš predosjećaj

Naravno, ista stvar kao i sa RX470 rigom, OpenCL hangout i ugasi se
Pokrenem opet eth miner, op, ugasi ga
Restartam rig, normalno se podigne, probam opet, jok, neće

WTF?

Sad sam pustio NiceHash Miner i vrti ga, baš me interesira što će biti sutra ujutro


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
zec



eth


Eto, napravio sam quote svega što sam pisao u vezi mojih problema da bude na jednom mjestu

Razlog zašto se to dogodilo što se dogodilo u startu - neznam

Razlog zašto nisam nikako uspijevao složiti je sljedeći:
Radio sam sve šusu da budem čim prije gotov - slaganje minera, teamviewera i najbitnije od svega podizanje virtualne memorije

Znači nakon podizanja virtualne memorije nisam napravio RESTART windowsa nego sam odmah išao pokretati miner i nešto se događalo (što god se događalo) što je pomrdalo cijelu koncepciju i više nema šanse da bi išta radilo

Znači bitna stvar:
Nakon što se instaliraju driveri i sve ostale pizdarije onda podignuti virtualnu memoriju na 16GB i obavezno napraviti RESTART windowsa


E sad, još jedan problem na koji sam naletio:
Stigla mi danas 2 risera sa ebaya 16X na 16X sa ribbon kablovima + dodatan molex za uštekati
Kad sam podigao primarnu grafu sa riserom nema šanse da uđe u windowse, konstantno je bacalo BSOD
Vratio grafu u slot i diže normalno

Izgleda da riseri nevaljaju
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote