View Single Post
Staro 27.02.2017., 11:24   #2540
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mogao sam dobiti i refurbished motokultivator a predao sam kopacicu. Razumijes na sto ciljam?
Znam ja na što ciljaš, ali još ne vidim ćevape na vidiku.
Problem je terminologija i zakon. Ako si dobio drugu ispravnu stvar nazad, to je to. Da je glupo gledati kako je ispravno dobiti rabljeni isti proizvod, ali nije dobiti novi proizvod boljih karakteristika, glupo je.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako dolazi do zamjene ide novo jamstvo, RMA i non RMA proizvodi NEMAJU isto trajanje jamstva ergo nisu isti proizvodi, a niti jedan dobavljač ti neće na RMA proizvod dat isto jamstvo kao i za novi proizvod.
Prvo je potrebno definirati termine.
RMA je zamjenska oprema (bilo ispravna bilo popravljena).
Refurbished je ispravna oprema puštena nazad u prodaju (bilo potpuno nova ispravna, rabljena ispravna ili popravljena ispravna).
Za potrebe servisa sve je legitimno dok je ispravno i s jamstvom.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ide novo jamstvo ali RMA proizvod nema isto trajanje kao novi proizvod, osim ako trgovina ne želi riskirati sa reklamacijom i snosit teret popravka u slučaju kvara tog RMA proizvoda.
Zašto ne bi imao isto trajanje?

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Baš sam nedavno čitao da EU pokušava stati na kraj takvoj praksi gdje je najočitiji primjer Apple koji daje refurbished modele za svoje crknute. EU pokušava natjerati Apple da daje NOVE uređaje za crknute, a ovi se tome protive svim mogućim sredstvima jer im je jeftinije dati popravljeni nego novi mobitel.
Problem je što moraju natjerati sve, ne samo Apple. ta praksa je u igri (a da ljudi većinom ni ne znaju) bar 25 godina za što ja znam.
Ozbiljnije dizanje zahtjeva za jamstvo znači i poskupljenje istog, iliti u konačnici poskupljenje osnovnog proizvoda.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote