View Single Post
Staro 23.02.2017., 08:52   #10
TinoJ
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Dobro jutro, dobar dan i dobra večer!

Evo mene sa svježim vijestima, kako sam i obečao.

@nino:
Svaka čast na informaciji, meni nije pomogla, a sumnjam da sam radio nešto pogrešno. Laptop mi izgleda kao da su švabe napravile svoju verziju WINDOWS-a 10-ke i ne dao dragi Bog na nebesima da se netko sjeti bilo što mijenjati, al dobro, ima i za to lijeka!

@imart:
Puno ti hvala, i sam sam probao ove postavke, to je zapravo i bio moj prvi izbor, ali kao što sam napisao na svom prvom postu, jedino što sam našao je Bosanksi jezik za tipkovnicu i to je fucking to.

Idemo dalje:
Recimo da sam USPIO nešto napraviti. E sad, tu bi se prvenstveno zahvalio dragom kolegi @the_exiled jer sam uspio nakon resetiranja laptopa. Nakon "RESETA" radio sam kao isto što je i opisao kolega @imart. Znači, pronašao sam toliko željeni HRVATSKI jezik za tipkovnicu i za same WINDOWSE. Ali evo novih problema. Kao što je spomenuo kolega @nino, ostao je Willkommen!!! E bravo, sva sreća što znam što znači (pretpostavljam). OK, neka je to ostalo, ali namjerno nisam do kraja citirao kolegu i napisao: "Jedino mi negdje ostao Willkommen." I to podebljano JEDINO, jer bih bio sretan da je tako. Naime, meni su sad WINDOWSI 10, pola-pola. Sad iznad Vaših glava, cijenjeni kolege, pretpostavljam da se vidi "???".
Pa pojansimo:

Da, dobro ste pročitali! Moji famozni WINDOWS 10 je pola hrvatskog, pola njemačkog. Kako? Eh da znam.... Osim tog predivnog pozdrava na početku "Willkommen", kad se upali laptop spreman za upotrebu, sve mi je nekako predivno. Vidi, piše "KOŠ ZA SMEĆE", a ne "pojma nemam" kak se do sad zvao. I idem ja na START, kad ono: Postavke, Mape, Ovaj PC, pa počne, Karten, NeuStart....pa da ne nabrajam jer vjerujem da ste shvatili što pišem.

E sad, zašto? Da li imate iskustva sa tim, zašto je tome tako!? Moja pretpostavka je da sam skinuo hrvatski jezik za windowse i on mi je izmjenio, ali da su integrirane postavke koje su na njemačkoj ostale netaknute i da se one kao takve ne mogu mijenjati. To je moja pretpostavka, pa ostavljam mjesta kolegama za daljnje odgovore.
I OK, ja idem na internet skinuti jezični paket, kad ono nema Hrvatskog. Nije bed, ima Engleski, što mi je super, samo da nije Njemački. Skinem ja njega, sve 5, idem instalirati, kad ono: Laptop mi ne podržava instalaciju ovog jezičnog paketa. Naravno, zato jer je moj WINDOWS 10 neka čudna verzija.
Moje je pitanje da li se oko toga može nešto napraviti?

Dragi kolege, da sam ja na Vašem mjestu i pročitam ovaj "čudan" post, vjerojatno bih predložio kolegi da baci nove WINDOWS-e, stavi engleski jezik i Bogu laku noć. Znam da sam već sam sebi dosadan, ali iskreno, ako se da nekako spasiti stvar, a ja ne znam, volio bih da mi pomognete.

Hve a nice day;
TinoJ
TinoJ je offline   Reply With Quote