View Single Post
Staro 26.01.2017., 09:13   #1319
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
kod Xiaomi-a i kamere je kriv softwer, neznam/nevjerujem da nemogu to rijesit..
Nije samo softver. Pa na Redmi 4 Prime su stavili hardverski slabiju kameru nego na Redmi 3s Prime... i to dosta losiju

Napomena: Kad pricam losa kamera mislim u polumraku i mraku, kako snimi lampu (dal je samo zuta mrlja na ekranu...).
Da ne bi netko mislio da su Xiaomi kamere lose po svijetlu, nisu. Bolje su nego na LG G4c (ok to je low end), ali cak mi se cini da su i bolje na LG G2 (ali moguce da draga nekako ima iskljucenu stabilizaciju slike, jer su joj precesto out of focus i mutne).

Xiaomi Mi5 nema losu kameru. Ima i OIS (al opet Mi5s nema OIS!).

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?...&idPhone3=7821

Gledajuci ove testove, Mi5 kamera je jako dobra, nije nista losija od G5 i ostalih flagshipova. (Napomena, ja gledam samo low light i koliko je ostra slika, koliko ima detalja, mogu li se citati sitna slova na novcanicama...)

Ali problem visokih standarda je ovaj treci mobitel na listi... S7 je jednostavno nevjerojatan!
S njim je frend doslovno uslikao text koji mi nismo vidjeli bas citati u mraku, i na mobitelu se cita savrseno... bez blica naravno govorim. To je text iz knjige, znaci sitna slova...

Znaci da S7 nema takvu savrsenu kameru, Mi5 bi imao medju najboljim kamerama. Ovako je samo (kao i ostali poput G5) druga liga...

Edit: a najveci let down mi je kamera na Redim 4 Prime (koji osobno imam). Ona je po mraku skoro neupotrebljiva.

tko zeli jeftin mob sa solidnom kamerom, nek se drzi Redmi 3s Prime. Tko nece slikati po noci neka uzme Redmi 4 Prime, osim kamere (po mraku) fantastican mobitel

tko zeli jeftin flagship sa jako dobrom kamerom neka uzme Mi5

tko zeli flagship s najboljom kamerom neka uzme S7...

Evo po meni su ta tri mobitela vise manje jedini koji dolaze u obzir kod kupovine.
Elven je offline   Reply With Quote