View Single Post
Staro 14.01.2017., 15:45   #396
Abon
Premium
Moj komp
 
Abon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Abon Pregled postova
Ista stvar ,samo meni u dual chanel crna slika i na matičnoj se ispisuje kod,razlika do branda valjda.
MBO: MSI Z170A Gaming M5 ; CPU:6700K ;G.SKILL Ripjaws V Series 2x8GB
Držim u dimm1 i 2, i sve radi ko sat još stara wins7 od prijašnje mašine ostavio prime cili dan da radi zaboravio koristio komp za sve,ko Š sat, kako nešto oštečeno nema niti jedan drugi simptom,memorija još na listi kompatibilnih.
Koliko sam čitao o arhitekturi skylake,to je za mene sada tek novo,trebalo bi biti da ono svaka memorija štima bez beda. A google kaže da dosta ljudi sa skylake te baš 6700k ima probelm sa nekompatibilnom memorijom. Proc sam ono baš gleda dosta prije nego sam ga stavio jer sam se zbunio na koju stranu ide,nisam zapazio skirvljen pin,ali ga nisam ni tražio. To se dosta spominje na netu kao moguči uzrok.
Meni je osobno problem rastavljat-sastavljat komp da bi u ime debugiranja provijerio pinove ponovo,nema niko koga znam ddr4 da probam drugu memoriju. Opis najovijeg biosa je priprema več za novi proc tako da nemam puno nade da je bios i da če se riješiti iako ču pratit izlazak novog,mada je nekidan izašao posljednji. Tako da ču komp koristiti ovako kako je.

Post sam si sam postavio i odgovorio na pitanja izgleda,uglavnom htio sam reči da eto i meni baš "dual chanel" ne radi.
Ipak je na kraju ispalo da se radilo o iskrivljenim pinovima. To izgleda da je puno češća pojava nego prije, možda zbog promijene da su pinovi na mbo,koje su tanke ko palačinka.I kad je mungen 3 montiran je bio malo jače pretegnut.U ZD niti jedan servis se ne želi zezati sa time tako da ode nova ploča uzalud.
Siječam se svojg athlona 900MHz pravljenog u 120nm procesu mbo je bila tri do pet puta deblja nego moderne mbo.
Predviđena pitanja i komentari,zašto ne pošalješ u ZG negdi valjda neko to radi i zašto je hladnjak bio tako pretegnut. Priča je pojednostavljena da ne skrečem sa teme i poante.
Pozdrav.
__________________
Dyslexic!
Abon je offline   Reply With Quote