View Single Post
Staro 29.11.2016., 18:21   #218
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Pardon ekipa, bio sam na putu

Ukratko, koristio sam 4K 32" ekran. Zaboravih sad vec i koji, jer nije bio moj. Naravno da dobijes vise vertikalno nego na x1440. Taj dio nije ni malo diskutabilan.

Ali ne dobijes toliko vertikalno koliko izgubis horizontalno. Vrag je u tom omjeru stranica, 21:9 i 16:9. Jos ako si na windowsima, meni je pobjednik poprilicno jasan. Windowsi i dalje imaju uzasan scaling, posebno kad su 3rd party aplikacije u pitanju.

E sad, na 4K mozes dobiti vise sadrzaja i horizontalno, jako malo dobijes, ali mozes. No sve bude pre pre pre sitno. Ukratko, beskorisno i uzasno. Na ultrawideu ne moras nista skalirati, sve izgleda odlicno, i koristis cijelu horizontalu.

Netko je gore komentirao da je ultrawide odlican za video eiditing i uzasan za photoshop i sl. aplikacije. I u potpunosti se slazem. Za video editing dobijes ogroman timeline, a sve kontrole i meniji su normalne velicine. Da bi to dobio na 32" 4k ekranu moras koristiti defaultni scaling. A onda su izbornici i trake uzasno sitne, dakle beskorisno. Pa se moras ici baviti skaliranjem, i samim time gubis sav taj prostor.

Mene samo zanima da li je itko ovdje koristio barem tjedan dana 34 ultrawide (1440x naravno) i 4K 32+ ? Jer ako je, sigurno ce znati o cemu pricam

40" monitor ocito nekima odgovara. No meni osobno je to jebeni TV, a ne monitor, i ne mogu se nikako zamisliti pred takvom gromadom od monitora
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote