Tema: Titanfall 2
View Single Post
Staro 30.10.2016., 15:57   #22
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Ne bih rekao da je to samo kod nas, već da je to Titanfallov problem na globalnoj razini. Jučer (subota) navečer oko 23 sata na PS4 online je bilo svega nekih 28k ljudi, a igra je bila vani nekih 48 sati. Nadao sam se da ta brojka prikazuje broj ljudi koji su na određenom data centru, pa sam probao prijeći s Frankfurta 1 na London i Singapore, ali brojka se nije mijenjala, pa znači da se radi o broju igrača u cijelom svijetu. Prilično malo ako se mene pita.

Rekao bih da je velik problem to što su originalni naslov ljudi napustili par tjedana nakon izlaska i potpuno zaboravili da igra postoji, a marketinška kampanja za Titanfall 2 je bila prilično slaba. Originalni Titanfall je bio jedna od najzvučnijih igara na E3 2013 i bilo je jako puno hypea oko njega, a pomoglo mu je i to što je Xbox One tada izlazio i postojao je bundle u koji je bio uključen Titanfall. Osim dobrih ocjena u recenzijama, za nastavak se baš i ne može reći da je tako dobro dočekan, posebice kad se uzme u obzir da su ga u EA-u odlučili izdati svega tjedan dana nakon BF1 i samo tjedan dana uoči izlaska COD:IW-a i COD4:MWR-a. Drew McCoy (producent igre) rekao je da se datum izlaska pojavio samo odjednom i da nitko u Respawnu nije znao tko ga je odabrao i zašto je odlučeno da to bude baš 28.10. U EA-u su to opravdavali činjenicom da su Battlefield 1 i Titanfall 2 igre namijenjene potpuno drugačijoj publici. U potpunosti se slažem s time, ali mislim da će to svejedno uvelike utjecati na prodaju i životni vijek ove igre jer ne mogu si svi priuštiti da unutar samo par tjedana kupe više od jednog FPS-a. Uz to, nedavno su izašli Gears of War 4 i zadnji expansion pack za Destiny te se oboje prodavalo kao ludo na konzolama, a broj prodanih primjeraka za skoro sve shootere je na konzolama daleko veći nego na PC-u, pa su konzole primarno tržište kojem se ovakve igre okreću i, ako tamo ne zarade, teško da će im PC popraviti statistiku. Treba uzeti u obzir i da, osim FPS-ova, Titanfallu 2 konkurenciju na neki način čine i igre iz drugih žanrova koje sada izlaze. Na kraju dana se može reći da je EA odlučila ovu igru baciti među vukove i pustiti da vidi hoće li preživjeti. Ja se nadam da hoće te da će Black Friday i Božić malo popraviti stvari, ali prilično sam skeptičan oko toga.
KhongLo je offline   Reply With Quote