View Single Post
Staro 28.10.2016., 17:25   #9
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Kužim zašto se ljutite glede utora, s financijske strane ste apsolutno u pravu.
Ali s druge strane mi je čak i drago da se krene standardizirati u smjeru da postoji što manje vrsta utora/kabela i da se što više stvari rješava odjednom pri upotrebi samo jednog kabela.

Meni je super što ću moći preko jednog jedinog kabela između monitora i macbooka (uz kupnju novog monitora koji to podržava):
1. puniti mac
2. slati sliku na monitor
3. slati dvosmjerno podatke sa/na uređaja/periferije koja je prištekana na monitor kao dock

Ponavljam, s financijske strane je to za korisnike loše, jer treba pokupovati ili hrpu novih kabela i adaptera, i/ili hrpu novih uređaja.
Pametniji potez bi možda bio da su po malo smanjivali broj klasičnih utora.
Da su makar za prvu ruku ostavili 1 klasični USB i 1 HDMI, umjesto 2 od 4 TB-a.

Ja još uvijek programiram na Macbook pro-u 13" iz early 2011 serije, sad će još malo dedica da napuni 6 godina (i5 2.3GHz, turbo 2.7, 16GB ram-a, 240GB SSD).
Ljepo mi je prištekan na 27" monitor, koji mi je ujedno i hub za sve.
Jedino mi procesor postaje prespor u trenutcima kad imam otvoreno više projekata, par windowa browsera sa brdom tabova i vrtim paralelno simulacije.
Ali uređaj kao uređaj je vrhunski, toliko sam se natipkao na njemu, toliko puta sam ga otvorio/zatvorio... a on ni da mrdne
Većina drugih laptopa bi se do sad raspalo na proste faktore. Tako da što se mene tiče, niti ne razmišljam kupiti neku drugu marku za rad.

Touch Bar me poprilično veseli moram priznati, pogotovo nakon što si ga customiziram kako spada.
Ono što meni smeta je što još uvijek nema quad core procesora za 13" modele, i što je 16GB još uvijek max za RAM.

Najjači 13" model će vrlo vjerojatno biti moj idući uređaj, no pričekat ću još par mjeseci da vidim da li prva serija ima neke boljke.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote