View Single Post
Staro 07.09.2016., 20:49   #276
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Buda999 Pregled postova
Pozdrav,

Evo kupio ženi Redmi 3 pro 3/32(WOW shop 2 god jamstva) i odmah problemi. Ne može se spojiti na Googlove servise, pokušava se sinhronizirati, ali ne može. Ne može otvriti Google Play jer traži autentifikaciju. Doduše početna sinhronizacija je prošla, pokupio je sve kontakte sa google accounta, al sad nakon nekoliko dana uporabe tek povremeno uspije proći sinhronizacija (tj. spajanje na google servise).
Na mobitelu je Globalni stabilni ROM 7.3.2.0.0 koji prema nekim forumima ne spada u službeni MIUI ROM već neki skuhani za određena tržišta. Iako ima novijih Romova OTA ne prolazi. Pokušao downloadati i instalirati noviji ROM preko updater-a unutar system update-a ni to nije prošlo. Pokušao otključati bootloader, dobio dozvolu, međutim zapne na 50% sa porukom "cannot verify device". Probao flashati pomoću Mi flash tool-a i fastboot ROM-a i iako mi na PC-u u device manageru uredno prepozna mobitel na COM portu sa točnim driverima opet Mi flash tool izbaci grešku na samom početku flashanja. Također sam probao flashati i preko MI PC Suite-a, al tamo mi odmah izbaci grešku iako mobitel jest vidljiv. Mi PC suite ne može ni napraviti backup uređaja.
Pitanje što dalje, naime vidim da postoji način flashanja pomoću MI Flash toola i posebnog Xiaomi deep flash USB kabela, al nisam siguran da li je to meni potrebno budući da je meni uređaj vidljiv kao COM port kad ga stavim u download mode (EDL mode). Javite se ljudi, ima li neko ko zna....
To je definitivno do 7.3.2.0. ROMa. Mislim da bi ti na ovom drugom kompu sa win7 64 bit moglo proći jer meni nije na jednom sa win 8 na poslu.
Ja sam pratio ovaj tutorial:
http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html

Sad je isto pitanje koji si to ROM skinuo i pokušavaš flashati.
Odavde skini prvo China developer ROM i njega stavi.
http://en.miui.com/download-298.html#433

E sad, svi tvrde da nije moguće al ja sam napravio tako
Kad imaš taj ROM gore onda skineš Global stable ako hoćeš i staviš ga u neki folder na root mobitela i pronađeš taj file preko updatera i to mi je sasvim normalno prošlo.

OTA ti naravno ni ne može raditi na 7320 koji imaš, a radit će na bilo kojem od ovih drugih koje staviš. Ja sad imam obaj zadnji MIUI 8. Nije mi niš posebno bolji (čak i baterija kraće traje) i nema HR jezik ako ti je to važno.
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote